Miasto Łódź - Spotkanie edytorów.

Na dzisiaj kończe zbierać deklaracje chętnych. Pomysł z OPUSEM jest super! Podzielmy na 2 części, będzie można porozmawiać merytorycznie i sie poznać w bardziej do tego sprzyjającej atmosferze.

Proponuję 19.00 w OPUSIE. Co ty na to?

Mamy pecha - 7.06 Opus obchodzi swoje urodziny - mógłby być każdy inny dzień, tylko akurat nie ten :frowning: na 7.06 mogę ew. jeszcze spróbować https://spoleczniezaangazowani.pl/stare-polesie-miejsce-spotkan/ - nie jest to takie fajne miejsce, ale co zrobić. Chyba że jednak da się jeszcze zmienić datę.

Czyli idziemy do Pub-u i tyle. Czekam na ostatnie potwierdzenia, lokal będzie w poniedziałek lub we wtorek. Chyba, że macie jakieś propozycje (Pietryna, okolice stajni?)

Hej mamy już rezerwacje na 07.06 - czekam na potwierdzenie.

Miejsce już potwierdzone - “Woda Sodowa” Piotrkowska 190, na hasło OpenStreetMap 07.06 (Piątek) godz. 19.00 Do zobaczenia!

No i fajnie! Spotkanie się odbyło, grono było raczej kameralne - 5 osób się pojawiło (razem ze mną). I wiece co jesteśmy umówieni na kolejne spotkanie gdzieś we wrześniu. Tym raezm będzie trochę bardziej oficjalnie, juz w Opusie, może jakieś propozycje - wybierzmy razem temat spotkania?

Czas poomyśleć nad nowym terminem spotkania. Proponuje 21.09 (Sobota co powiecie na 10.00-11.00?) ew. 20.09 Piątek - oczywiście w godzinach popołudniowych gdzieś tak 18.00 - 19.00.
Tym razem już z bardziej konkretnym planem, jest kilka projektów do omówienia oraz GiS Days w Łodzi. Co wy na to?

Mamu już termin 18.30 w Piątek 20.09, jeszcze tylko miejsce do ustalenia. Oczywiście zależne od ilości osób oraz tematu spotkania, czyli czy potrzebujemy salę czy stolik :wink:

To co, mam zadzwonić do Opusa?

Na razie chęć spotkania potwierdziły 3 osoby, więc sam nie wiem. Możesz sprawdzić czy mają wolne, jak z nimi rozmawiałem w czerwcu to mówili coś o jakieś małej sali - była by w sam raz, tylko Opus jest do 19 albo do 20, nie za krótko?

I na czym staneło? :slight_smile:

Widzę, że Włodek nie zdążył tu napisać (pewnie jest w trasie), więc skopiuję info z fejsa.
Najbliższe spotkanie będzie w Wodzie Sodowej (Piotrkowska 190) 20 września o 19:00.
https://www.facebook.com/groups/500589303317858/permalink/2519977414712360/

Dzięki RicoElectrico za ogarnięcie, spotkanie wypadło w terminie bardzo gorącym dla mnie. Dlatego zamieszanie. Odbyło się i było całkiem sympatycznie. Sukcesywnie w Łodzi tworzymy listę mailową, tak by było łatwiej się kontaktować i coś razem zrobić. Obecnie chcą się podłączyć koledzy z Qgis-a, ale zobaczymy co z tego będzie. Na dziś tematem nr. 1 jest GisDays oraz integracja danych CRFOP to znacznie trudniejsze. Powoli także krystalizuje się temat warsztatów zresztą przy udziale Uniwersytetu Łódzkiego, mamy tam trochę kibiców i przyjaciół. Na tyle sporo, że szykuje się całkiem ciekawy wspólny projekt i to naprawdę duży.

Na bieżąco będę się starał się informować w miarę postępu rozmów.

Na horyzoncie będzie też kolejne spotkanie - może tym razem MapParty z warsztatami? Się zobaczy, jak macie pomysły jesteście z Łodzi i macie ochotę coś zrobić to zapraszam.

W miarę dostępności czasowej byłbym chętny na kolejne tego typu spotkanie, gdyby był pomysł jego organizacji :slight_smile:
(niedawno minęła rocznica założenia tego wątku).

Mam nadzieje, że uda się coś wykombinować w Czerwcu, bo plany były, tylko się mocno zweryfikowały, ze względu na “wiesz co” :wink:

Chciałem coś zrobić w ramach łódzkiej edycji Geonight, ale musieliśmy przenieść to netu jako “online”, więc …
Mam nadzieję, że na dniach pomysł się wykluje.

Chciałbym zmienić miejsce spotkania, wiec w między czasie może jakieś propozycję? No i jeszcze czy raczej piwo czy coś bardziej “poważniejszego”?

Aktualnie większość miejsc, gdzie są ogródki jest już czynna. Z tymże daje to możliwość zrobienia spotkania przy piwie, a nie “poważnego”.

Zawsze można uznać, że spotkanie “przy piwie” (czymkolwiek będzie ono w praktyce) to również poważna sprawa :wink: Ze względu na ograniczenia i regulacje za którymi już powoli przestaję nadążać pewnie trudno będzie o organizację czegoś “większego” niż spotkanie towarzysko-organizacyjno-zapoznawcze.

Nie wiem, co w praktyce byłby potrzebne do organizacji “poważniejszych” spotkań, ale w ramach propozycji (na przyszłość) można rozważyć biblioteki miejskie. Ostatnio coraz więcej ich się otwiera, po remontach zyskują też nowe przestrzenie, które można nieodpłatnie wykorzystywać. Wszystko zależy od warunków, na jakich by zależało - ale na ten moment (ze względu na “wiem co”) dostępne są chyba jedynie na zasadzie wypożyczenia książki.

No i się nie wyrobiłem przed wakacjami. Robimy w jakiś piątek lub sobątę w Lipcu co wy na to?

Jestem za - jeżeli tylko będę wtedy w Łodzi pewnie się pojawię :slight_smile: Nie mam preferencji co do terminów. Można nawet wstępnie rzucić termin piątku lub soboty za tydzień lub dwa, tyle czasu wystarczy na ogarnięcie miejscówki :slight_smile:

Trochę mi wstyd bo miałem dać radę w Czerwcu, ale się nie udało. Teraz proponuje wrzesień. Kto chętny? Termin proponuje 18.09 około 19.00, jeśli Piwo - jeśli coś bardziej “szkoleniowego” może niedziela? Się dostosuje. Co wy na to?