Witam,
jestem tutaj nowy, ale od 2018 jeździłem z mapami Rogala, a jak się skończyły to trafiłem tutaj.
Od miesiąca próbuję od strony programowej generować u siebie sobie mapy sam, jadę na i przerabiam skrypty podane przez kol. Dodoelk (Osmapa-garmin-master).
Ale tu kicha: za cholerę nie generuje mi się mapa Polski taka jak Dodoelkowi, jego ma rozmiar 1,1 giga, a moja wygenerowana z jego skryptu tylko 900k. Czegoś brakuje, widzę też że moja kompilacja jest jakaś biedniejsza - mnie numeracji budynków itp.
Moim celem nadrzędnym jest w sumie wyciąganie fragmentów mapy EU wg dowolnego poly, bo gotowce to pojedyńcze państwa, których nie mogę skleić razem.
Czy podany przez Ciebie skrypt jest z czegoś okrojony?
Zrobiłem właśnie test. Zgrałem to co sam wrzuciłem do archiwum, do innego folderu, odpaliłem i działa. Jest biedniejsza bo ostatnio dodałem wyświetlanie adresów (post #508), a w tamto archiwum leży tam dłużej. Zerknij wyżej - jest folder “adresy bez budynków + railway disused”, a w środku pliki które należy podmienić.
Cześć,
znalazłem folder, ale nie czaję jak podmienić. Ogólnie w skrypcie OSmapa_PL.py widzę taki wsad:
wget ssie mapę EU
split dzieli
osmosis wydziela
nsis robi instalkę i koniec
Jedyny wsad użytkownika to rogal.typ. Źle myślę? Co podmienić?
Dodoelk, zadziałało, po Twojej radzie skrypt wypluł mapę 1,1 giga, więc chyba sukces!
Dziś zapuszczę większy wycinek EU.
Już trochę zautomatyzowałem Twój skrypt, żeby na wejściu modyfikować tylko zmienne (nazwa, wersja, daty, katalogi) i reszta robiła się sama.
Tu chodzi min. o wypełnienie rekordów pliku IMG, żeby garminy wyświetlały wersję we właściwościach mapy.
Naturalnie go Tobie wyślę na testy, jak go domknę. Jakiś tam kroczek ewolucyjny.
Hej, mam pytanie. Zassałem najnowsza aktualizacje z linku powyżej (wersja ogonki, plik .img). Skopiowałem ja do głównego katalogu garmina, zmieniając nazwę na gmapbmap (oryginalny plik przeniosłem na dysk). Jednak niczego to nie zmienia, w urządzeniu dalej widoczna jest starsza mapa. Czy to może być przez to, że znajdują się na min jeszcze dwie inne oryginalne mapy których nie usuwałem? Aha, urządzenie to garmin edge 520 plus.
Zobacz ile masz plików .img, u mnie w 530 są mapy garmina na przykład. Nie wiem jak w 520 plus, ale podejrzewam że podobnie jak w 530 musisz wybrać mapę którą urządzenie ma wyświetlać. U mnie Ustawienia->profile aktywności (wybierasz właściwy)->nawigacja->mapa->wybierz mapę. Włącz OSMapaPL, wyłącz inne.
Zainstalowałem mapy + szlaki na edge 530. Szlaki u mnie wyglądają tak: https://imgur.com/a/mHWhMVZ
Szlaki mają się w ten sposób rysować, czy może u mnie coś jest skopane?
Witam. Jestem nowicjuszem i proszę o pomoc. Pobrałem pliki *.zip ze wskazanej lokalizacji https://drive.google.com/drive/folders/1P7SER9Raqa-dGw5zAp0JWQpU6aJ3Ep2a. Po rozpakowaniu plików wszystkie nazwy: OSMapaPL-LIGHT-2020-07-27_V1.46_IMG; OSMapaPL-OGONKI-2020-07-27_V1.46_IMG; OSMapaPL-SZLAKI-2020-07-27_V1.46_IMG są takie same, tzn. gmapsupp. Czy należy zmienić nazwę poszczególnych plików, jeżeli tak to na jaką. Z góry dziękuję za informację
Cześć mmatulewicz,
zmień nazwy plików na dowolne - jasne dla Ciebie i akceptowalne przez Twoje urządzenie (unikaj polskich znaków i spacji).
Nie zmieniaj rozszerzeń.
Po załadowaniu do urządzenia (Garmin 830) plików z mapą, ogonkami oraz szlakami nie wyświetlają się nazwy tylko romby. Tak jak było w którymś poście, wyłączyłem wszystkie pozostałe mapy w nawigacji (w utworzonym nowym profilu). Czy mogę prosić o pomoc. Z góry dziękuję.