ثبت مناطق روستایی

دوستان ثبت مناطق روستایی باید به چه صورت باشه دقیقا و اینکه مشخص کردن بخشی از #روستا بعنوان محدوده روستا با توجه به اینکه محدوده رسمی روستا مشخص نیست کار درستی هست آیا؟

سلام
سؤالتون در مورد مرزهای سیاسی و ریلیشن باندری هست؟
این سؤال شما یه کمی گنگه مثلاً من نفهمیدم آیا شما دنبال رسم مرز سیاسی یک روستا هستین یا اینکه دارین در مورد رسمی که قبلاً صورت گرفته سؤال میپرسین؟!
در هر صورت شما میتونین برای روستایی که قبلاً مرزی براش کشیده نشده یه مرز تقریبی بکشین ولی اینکه فقط برای بخشی از روستا مرز رو بکشین کار درستی نیست.
مرزهای تقریبی که کشیده میشه بمرور زمان میتونه توسط سایر کاربرها اصلاح بشه و حتی اگه یک زمانی دیتای معتبری از منبع درستی به دست رسید خیلی راحت میشه اطلاعات تقریبی قبلی رو بر اساس اطلاعات دقیق جدید اصلاح کرد…

در خصوص تگ هایی که باید بکار بره هم میشه توضیحی بدید؟

بهتره که برای توضیح تگها و کلاً در خصوص ریلیشن باندری توی یه صفحهی دیگه صحبت کنیم.

پیشنهاد خوبیه من چون خیلی از وضعیت انجمن اطلاع ندارم نمیدونم همچین صفحه ای در انجمن یا بصورت ویکی وجود داره یا نه ولی خودم خیلی سوال برام پیش میاد و بنظرم لازمه

اگر بصورت رسمی بخواین محدوده رسمی روستا رو بدونید، باید از طریق کارشناس فنی دهیاری یا بنیاد مسکن محلتون، درخواست کنید تا طرح هادی روستا رو بهتون بدن.
داخل طرح هادی حریم روستا مشخصه.

البته این نقشه رو معمولا براحتی در دسترس هرکسی قرار نمیدن که خیلی مسخرس.