Spróbuję to zrobić, jeśli mi się uda to powinno pojawić się w następnej kompilacji. Z tego co widzę Basecamp adres taki wyszukuje, pokazuje we właściwym miejscu, tyle tylko że się na mapie nie wyświetla.
Przy okazji, od nowej wersji będą się wyświetlały zarówno railway disused oraz abandoned, w tej chwili wyścielają się tylko abandoned.
Zainstalowane. O to mi chodziło, wreszcie widoczna numeracja (dla mnie bardzo ważna, pracuję wykorzystując to). Teraz będziemy testować. Bardzo dziękuję.
Czy próbowałeś przerobić ten skrypt, żeby działał pod linux? Z grubsza patrząc chyba wszystkie narzędzia tu używane powinny dać się odpalić pod linuxem, a to moim zdaniem by ułatwiło zautomatyzowanie generowania kolejnych wersji map. Jeśli próbowałeś, to napisz co z tego wyszło, jeśli nie, to ja mogę spróbować. Które rzeczy musiałeś zmienić względem oryginalnych skryptów? Publikujesz te zmiany w jakimś repozytorium?
Nie . Nie używam linuksa.
Sam plik osmapa.py zmienił się niewiele, dodałem parametry zwiększające ilość RAMu (mam 64GB), zmieniłem zip’a na 7z i chyba tyle. Początkowo nie chciało działać przez brak plików potrzebnych do uruchomienia (bounds, coastlines).
Do dodoelk
Czy byłoby mozliwe w nowej kompilacji zabarwienie przestrzeni w drogach: podjazdy, droga lokalna - powiedzmy w odcieniach brązu. Droga polna jest to kreska czarna , i jest widoczna, ścieżka jest to kreska czarna , przerywana i jest widoczna. Natomiast w podjazdach i drogach lokalnych są to dwie równoległe cienkie kreski z białą przestrzenią pośrodku.
Przy używaniu mapy na smartfonie (OSMAnd+), gdy ma się 60+ i wadę wzroku - podjazdy i drogi lokalne są po prostu niewidoczne, czasami muszę się zatrzymać aby dostrzec drogę w którą mam skręcić. A zatrzymanie samochodu stwarza czasem zagrożenie.
Witam,
jestem tutaj nowy, ale od 2018 jeździłem z mapami Rogala, a jak się skończyły to trafiłem tutaj.
Od miesiąca próbuję od strony programowej generować u siebie sobie mapy sam, jadę na i przerabiam skrypty podane przez kol. Dodoelk (Osmapa-garmin-master).
Ale tu kicha: za cholerę nie generuje mi się mapa Polski taka jak Dodoelkowi, jego ma rozmiar 1,1 giga, a moja wygenerowana z jego skryptu tylko 900k. Czegoś brakuje, widzę też że moja kompilacja jest jakaś biedniejsza - mnie numeracji budynków itp.
Moim celem nadrzędnym jest w sumie wyciąganie fragmentów mapy EU wg dowolnego poly, bo gotowce to pojedyńcze państwa, których nie mogę skleić razem.
Czy podany przez Ciebie skrypt jest z czegoś okrojony?
Zrobiłem właśnie test. Zgrałem to co sam wrzuciłem do archiwum, do innego folderu, odpaliłem i działa. Jest biedniejsza bo ostatnio dodałem wyświetlanie adresów (post #508), a w tamto archiwum leży tam dłużej. Zerknij wyżej - jest folder “adresy bez budynków + railway disused”, a w środku pliki które należy podmienić.
Cześć,
znalazłem folder, ale nie czaję jak podmienić. Ogólnie w skrypcie OSmapa_PL.py widzę taki wsad:
wget ssie mapę EU
split dzieli
osmosis wydziela
nsis robi instalkę i koniec
Jedyny wsad użytkownika to rogal.typ. Źle myślę? Co podmienić?
Dodoelk, zadziałało, po Twojej radzie skrypt wypluł mapę 1,1 giga, więc chyba sukces!
Dziś zapuszczę większy wycinek EU.
Już trochę zautomatyzowałem Twój skrypt, żeby na wejściu modyfikować tylko zmienne (nazwa, wersja, daty, katalogi) i reszta robiła się sama.
Tu chodzi min. o wypełnienie rekordów pliku IMG, żeby garminy wyświetlały wersję we właściwościach mapy.
Naturalnie go Tobie wyślę na testy, jak go domknę. Jakiś tam kroczek ewolucyjny.
Hej, mam pytanie. Zassałem najnowsza aktualizacje z linku powyżej (wersja ogonki, plik .img). Skopiowałem ja do głównego katalogu garmina, zmieniając nazwę na gmapbmap (oryginalny plik przeniosłem na dysk). Jednak niczego to nie zmienia, w urządzeniu dalej widoczna jest starsza mapa. Czy to może być przez to, że znajdują się na min jeszcze dwie inne oryginalne mapy których nie usuwałem? Aha, urządzenie to garmin edge 520 plus.
Zobacz ile masz plików .img, u mnie w 530 są mapy garmina na przykład. Nie wiem jak w 520 plus, ale podejrzewam że podobnie jak w 530 musisz wybrać mapę którą urządzenie ma wyświetlać. U mnie Ustawienia->profile aktywności (wybierasz właściwy)->nawigacja->mapa->wybierz mapę. Włącz OSMapaPL, wyłącz inne.
Zainstalowałem mapy + szlaki na edge 530. Szlaki u mnie wyglądają tak: https://imgur.com/a/mHWhMVZ
Szlaki mają się w ten sposób rysować, czy może u mnie coś jest skopane?