Jesteś absolutnie pewien, że givebox to cały ten budynek oraz że znajduje się właśnie tam? Jeszcze w zeszłym roku była to kasa sąsiadującej pływalni (zdjecia są tu https://lazarz.pl/?id=2&nr=12796).
I tu pojawia się drugi wątek, artykuł który jest w url pochodzi z 2016 roku, od tego czasu wykonano remont basenu (wcześniej był nieczynny), obawiam się że przy okazji givebox mógł zostać zlikwidowany (jeżeli tam się mieścił).
EDIT: Powstał tam nowy pawilon kasowy i wygląda na to że nowe ogrodzenie: https://lazarz.pl/?id=2&nr=13384, pawilon który obecnie jest oznaczony jako givebox został rozebrany.
Wyjątkowo poedytowałem bez wizji lokalnej i możliwe że popełniłem błąd. Należało by poprosić jakiegoś Poznaniaka o wizję lokalną i weryfikację. Sam nie mogę rozpowszechnić tej prośby na Facebookowej grupie OSM gdyż jestem wygnańcem i mam zlikwidowane konto za mówienie prawdy na FB . Chciałem jedynie zwrócić uwagę że warto przypinać do obiektów linki zresztą sam to robisz we Wrocławiu dodając artykuły z Fotopolski jako klucz “Image”
Hej!
Funkcjonują adresy zarówno bez litery (dla całego bloku) jak i z literą (dla poszczególnych klatek) .
Te z bez litery przeniosłem z węzła na obrys całego bloku, to powinno załatwić sprawę.
Ostatnio zająłem się tymi terenami w OSM, ale z racji, że nawet Ortofoto Geopozu z 2018 z prześwitującymi drzewami nie jest idealne, a ja bywam w tamtych okolicach tylko od czasu do czasu, to proszę o ew. poprawki (ew. korekta ścieżek, dodanie brakujących ławek, koszy na śmieci, tablic informacyjnych/ map itd.)
Ostatnio natknąłem się na przygotowany przez Geopoz zbiór danych o placach zabaw i boiskach sportowych. Zawiera odpowiednio 1269 i 1013 obiektów, (w tym wiele ukrytych na dziedzińcach) wraz z informacją o dostępności i właścicielu.
Dane są wrzucone w maproulette:
Place zabaw: https://maproulette.org/browse/challenges/15321
Place sportowe: https://maproulette.org/browse/challenges/15322
Tak, możemy kopiować, było o tym niedawno w sąsiednim wątku.
Zarząd Stowarzyszenia dostał w tym zakresie potwierdzenie mailowe od Michała Michałowskiego, kierownika Działu Rozwoju i Wdrożeń SIP Geopoz.
Informacje są udostępniane jako dane publiczne.
O, jak można kopiować to największego problemu nie ma (pisałem o tym bo nie pamiętałem o tym konkretnym pozwoleniu a na wycofywanie importów schodzi więcej czasu niż na ich zrobione).
Ale dalej warto się zapytać przed wrzuceniem na MR zadania typu “kopiujcie z tego”
Potem zająłem się poznańskimi centrami handlowymi. Z racji tego, że większość z nich była już zmapowana lub zmapowanie ich było drobnostką, to wspomnę tutaj tylko o kompleksie handlowym przy węźle Komorniki.
Następna seria miejsc jaką wziąłem na “tapet” to najpopularniejsze obiekty poznańskiej architektury współczesnej. Zmapowałem wtedy m.in. osiedla Ułańskie i City Park oraz lotnisko Ławica. Do tego tematu pewnie wrócę w 2021 (i kolejnych latach), bo siłą rzeczy cały czas pojawiają się w Poznaniu kolejne tego typu obiekty
2021 rok z różnych powodów pewnie nie będzie już w moim przypadku tak intensywny, no ale zobaczymy. Zachęcam pozostałych do podzielenia się swoimi dziełami z tego roku
Około miesiąca temu ukończyłem uzupełnianie i przeglądanie poznańskich adresów po dawnych importach usuwając przy tym stosy dubli, poprawiając lokalizację punktów adresowych a przy okazji także obrysy budynków. Zasadniczo na koniec listopada 2020 nie było w Poznaniu braków adresowych w stosunku do bazy PRG.
Poznań wygląda fajnie. Jedyne do czego się przyczepię to tagowanie pod render - chodniki i ddr jako place, tłuczeń pod torami jako rumowisko skalne i słupy sieci trakcyjnej jako słupy linii średniego napięcia. Np. w tym miejscu są te trzy błędy - https://www.openstreetmap.org/#map=19/52.41325/16.95772
Kiedyś ktoś pozamieniał nazwy poznańskich parków ucinając z nich imiona, np. z “Park Fryderyka Chopina” na “Park Chopina”. Co o tym myślicie? Czy była gdzieś na forum dyskutowana kwestia poprawnego tagowania tego typu obiektów?