Co ciekawe, mapa obejmuje swoim zasięgiem całą Europę w dużym zoomie. Jest to zrealizowane jako usługa WMS z GeoServera - ciekawe w kontekście tego o czym mówił jendrusk na swojej prezentacji - że ma to słabą wydajność. Oraz czy sami opracowali styl.
Granice tutejszej parafii (przez co zrozumiałem wszędobylskie w OSM relacje granic administracyjnych parafii - komu i do czego służą): https://www.parafia-szembeka.waw.pl/parafia
Wydaje mi się po pobieżnym sprawdzeniu, że linia brzegowa jest brana z OSM.
Można też wybrać jako podkład kafelki openstreetmap-carto - wtedy również nie ma atrybucji.
Nowy serwis pogodowy IMGW “IMGW-METEO” (z tego, co widzę - następca serwisu pogodynka.pl, gdzie również były używane mapy OSM z atrybucją) w sekcji Serwis map meteorologicznych używa OSM. Jest atrybucja, nawet bardzo szczegółowa https://meteo.imgw.pl/dyn/
Strona dla poszukiwaczy minerałów w Norwegii https://www.mindat.org/loc-12362.html
Jak szybko weryfikować w tym bardzo już rozbudowanym wątku czy ktoś wcześniej dokładnie tego samego linku nie podał żeby uniknąć duplikatów?
Wpisać w wyszukiwarkę (“Search” na górze strony) “mindat” i na dole zaznaczyć “Show results as Posts”. Pokazało tylko twój post, więc link nie pojawił się wcześniej.
Praca w trakcie, autor fajnie reaguje na zgłoszenia braków. W normalnej wersji jest Seattle ale jak ktoś jest chętny to można wygenerować swój własny obszar.
https://www.facebook.com/PolicjaPL/posts/3510354055652389 - Policyjna “Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym w okresie wakacji 2020”. Co ciekawe, na mapce jest zaznaczone jakieś nowe województwo-enklawa w środku woj. mazowieckiego
Atrybucji brak. Szkoda, bo to całkiem niezła promocja OSM (no, może bez tej enklawy, ale to już nie nasze dane )
Dopiero w artykule na stronie KGP (do którego nie ma linka w postach na facebook’u), po kliknięciu w GIF’a, przechodzi się do źródła z bardziej szczegółowymi danymi - tu już jest atrybucja, ale zasłonięta okienkiem “Stan aplikacji”
Spodziewam się, że niewiele odbiorców tych postów tam zawita