Ik geloof niet dat de bewoners er last van hebben. De straat (en de omliggende buurt) wordt overigens doorgaans kortweg 't Vliet genoemd (het is een beetje een armoedig buurtje, wel een fijne houthandel daar trouwens). Pas bij een adres zegt men Noordvliet of Zuidvliet nogwat.
Bij gedempte grachten komt dit vaker voor, en bij wegen die exact op een landsgrens liggen ook nog wel.
Behalve wanneer het niet hetzelfde is.
Het gaat heel af en toe mis, zoals bij de voorbeelden hierboven. Ook is er nog een leuke bug in de BAG-database die er voor zorgt dat het niet mogelijk is om huisnummers op te nemen die met een letter beginnen; immers, de programmeur die de database bedacht zag ‘huisnummer’ en maakte er een numeriek veld van met een optionele toevoeging als vrije tekst.
Maar ze bestaan wel, en daar kwam men waarschijnlijk pas na een pilotgemeente of wat achter. Edge-cases zijn altijd leuk.
Om dit op te lossen is er een hack bedacht, waarbij deze voorloopletter dan maar achter de straatnaam geplakt wordt. Daardoor zijn er openbare ruimtes die in de BAG op die voorloopletter eindigen, terwijl ze in werkelijkheid niet zo heten. (En soms heten ze wel officieel zo!)
Hier is een leuke in Maastricht: https://www.openstreetmap.org/way/277706758
De mensen in de flat ten oosten van dat stuk van de Burgemeester Kessensingel hebben huisnummers die beginnen met een C. Dat kan niet in de BAG, dus heet dat stuk straat Burgemeester Kessensingel C. OpenStreetMap importeerde dit ook letterlijk zo.
Probleem opgelost toch?
Alleen, de huizen ten westen van datzelfde stukje straat hebben geen voorloopletter, en horen dus bij de Burgemeester Kessensingel zonder C. Heeft de straat dan twee namen?
Natuurlijk staat er op de straatnaambordjes enkel Burgemeester Kessensingel zonder, A, B, of, C. En ik vermoed dat als je gaat zoeken naar het raadsbesluit waarin de naam is vastgelegd, dat daar ook geen A, B, of C bij staat, maar gewoon Burgemeester Kessensingel.
De BAG heeft daar een schijnwerkelijkheid gecreëerd, vanwege technische beperkingen. (Dit gebeurt op een aantal plekken in Nederland.)