Raczej nie: “These tags should be used to tag the whole facility area. If within this area you can distinguish buildings, lawns, courtyards, fences, you can tag them properly with building=yes, landuse=grass and so on.”
Dodane:
Aczkolwiek może pasować otagowanie całego terenu w ten sposób + animal_shelter=wildlife + animal_shelter:release=yes
Możesz skorzystać z podkładu “polska.e-mapa.net: Buildings” w edytorze iD, a jeśli używasz JOSM to jest tam wtyczka pomagająca odrysowywać budynki.
Brakujące adresy możesz znaleźć na https://budynki.openstreetmap.org.pl
Kiedyś mu to wyjaśniałem, łącznie z linkami do stron na wiki opisujących kategorie dróg w Polsce.
Wszelkie tłumaczenia nic nie dadzą, jeśli chodzi mu tylko o kolorek na mapie.
https://www.openstreetmap.org/note/2240216 - niby relacje zakazów są, wyglądają na pierwszy rzut oka w porządku, ale GraphHopper je ignoruje i prowadzi zabronionym lewoskrętem. Co tam się dzieje?
Pod Siedlcami w miejscowości Białka, całkiem niedawno powstało centrum handlowe. Na zdjęciach lotniczych nic nie ma bo to za świeże (na bingu widać tylko teren przygotowany pod budowę).
Na OSM ktoś zmapował tylko jeden budynek ot tak w polu, nie tam gdzie faktycznie jest hala, bez dróg dojazdowych i sąsiednich hal.
Jedyną podstawą na której da się cokolwiek wyrysować są dane dotyczące uzbrojenia terenu dostępne w GeoPortalu powiatu siedleckiego http://powiatsiedlecki.geoportal2.pl/
Ten Selgros? Bo nie podałeś lokalizacji. https://www.openstreetmap.org/#map=17/52.13491/22.29349
Jest jeszcze podkład “Polska e-mapa budynki” czy jakoś tak (pod podkładem Binga). Tam są obrysy budynków i np. widać, że wspomniany wyżej Selgros jest faktycznie wyrysowany na oko
Kiedyś to się po prostu brało rejestrator śladu GPS i obchodziło budynek parę razy i podobnie parę razy się przejść po dojazdówce i parkingui na tej podstawie go rysowało…
Kiedyś to satelitów było dużo mniej w dodatku odbiorniki GPS były niedokładne Ta metoda do tej pory działa znakomicie. Ja mieszkam w województwie bardzo zalesionym i stosuję ją do tej pory. https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=68351