Witam ponownie, potrzebny jest import aktualizacyjny adresów w Białymstoku, może być częściowy ale lepiej by było po całości. Dodatkowo Sobolewo gmina Supraśl oraz Nowodworce gmina Wasilków.
Gmina Czernichów ogarnięta.
Zaktualizowane/uzupełnione miejscowości: Rusocice, Zagacie, Nowa Wieś Szlachecka, Dąbrowa Szlachecka, Kamień, Czułówek, Czernichów, Rybna.
W miejscowości Kłokoczyn trwają jeszcze prace nad nową adresacją, więc tu zmiany muszą poczekać.
Przy okazji znalazłem ok. 2 tuzinów prawdopodobnie błędnych punktów adresowych, jestem w bieżącym kontakcie z urzędem gminy, po zweryfikowaniu mojego zgłoszenia przez gminę naniosę odpowiednie poprawki.
Wielkie dzięki!
Nie wiem czy gmina podziękuje, więc dziękuje bonusowo w ich imieniu.
Dziękuję, zawsze miło przeczytać przyjazne, motywujące słowa !
Obie miejscowości uzupełnione.
thx, a co Białymstokiem, da się coś zrobić?
Tak, da się, działam w temacie, jednak wpierw trzeba „poprostować” dane adresowe z Białegostoku.
Mam na myśli różne „kwiatki” które są obecnie w danych PRG – zobacz np. jak oficjalnie wygląda ul. Arktyczna – wpisz w Geoportal krajowy adres „Białystok, Arktyczna 7”. Według danych PRG jest to Białystok, Arktyczna Arktyczna 7. Takich zdublowanych ulic naliczyłem póki co jeszcze 4 (Gnieźnieńska, Królowej Bony, Królowej Jadwigi, Polarna). Jestem jednakowoż już w kontakcie z osobą odpowiedzialną z miejskiego zespołu ds. Informacji Przestrzennej, obiecał, że pomoże i podziała w tym temacie.
Tak myślałem że niezły pasztet. Efekt wielu wersji i zmian z ostatnich nastu lat. Dobrze że coś się da, dzięki.
OSM, główny oddział weryfikacji oficjalnych danych adresowych
Babiak - podbijam po 3 latach
https://www.openstreetmap.org/note/1005594 oraz https://www.openstreetmap.org/note/1005606
Zamawiam też import adresów w okolicy Miechowa, sporo tam nowych budynków
Patrz np. https://www.openstreetmap.org/note/2219721 https://www.openstreetmap.org/note/2208172 (adresów brakuje tam dużo więcej)
Miejscowość Laskówka Chorąska w gminie Dąbrówka Tarnowska dostała nazwy ulic.
https://www.openstreetmap.org/note/2087301
I jeszcze jedna prośba o import adresów w https://www.openstreetmap.org/note/2230655#map=17/51.99525/15.98056&layers=N - jeśli ktoś potrafi zerknąć i zerknie to byłoby super
Dzięki!
Prośba o import/aktualizacje adresów w powiecie krakowskim.
Czyli gminy od wschodu idąc na zachód do gminy Zabierzów na której kończę nanosić lokalizacje budynków i landuse.
Napotkałem wiele podwójnej adresacji na jednym obiekcie. emuia vs Emuia.
Również spotkałem w tym powiecie adresacie w szczerym polu lub wewnątrz cmentarzy dla obiektów których nie ma i nie będzie. Przypuszczalnie planowane w tym stuleciu. Czyli do usunięcia.
W ostatniej paczce danych PRG pojawiły się w końcu adresy dla nowych ulic w Rzeszowie po włączeniu Matysówki w granice miasta.
Przeadresowanych + uzupełnionych zostało ok 380 punktów adresowych łącznie na 17 ulicach.
Prośba o import adresów w miejscowości Radawa, powiat Jarosławski https://www.openstreetmap.org/query?lat=50.14091&lon=22.75719#map=16/50.1360/22.7627
Za dużo tego żeby robić to ręcznie.
Dzięki
Adresy zaktualizowane, nazwy ulic uzupełnione.
EDIT:
Uwaga na dane z serwisu dabrowatarnowska.e-mapa.net ! Są one nieaktualne z uwagi na zakończenie współpracy gminy z operatorem serwisu.