Uprasza się maszynowych hurtowników o poprawę
Małopolska, gmina Czernichów, m.in. wieś Rusocice
Nadano nazwy ulic i zmieniły się numeracje
We wsi Kamień widzę, że na OSM nadal stare numeracje, ale nazwy ulic już są wpisane.
Gmina Czernichów zmienia to sukcesywnie od przynajmniej roku i w kolejnych miesiącach jak widzę kolejne ich wsie idą pod “nóż” numeracyjny.
Generalnie cała gmina Czernichów do przejrzenia które wsie już numerację nową przyjęły. https://mapy.geoportal.gov.pl/imap/Imgp_2.html?locale=pl&gui=new&sessionID=5026084 http://www.portalmapowy.czernichow.pl
EDIT (rmikke): Post przeniesiony z próśb o zmapowanie/poprawę
Witam ponownie, potrzebny jest import aktualizacyjny adresów w Białymstoku, może być częściowy ale lepiej by było po całości. Dodatkowo Sobolewo gmina Supraśl oraz Nowodworce gmina Wasilków.
Gmina Czernichów ogarnięta.
Zaktualizowane/uzupełnione miejscowości: Rusocice, Zagacie, Nowa Wieś Szlachecka, Dąbrowa Szlachecka, Kamień, Czułówek, Czernichów, Rybna.
W miejscowości Kłokoczyn trwają jeszcze prace nad nową adresacją, więc tu zmiany muszą poczekać.
Przy okazji znalazłem ok. 2 tuzinów prawdopodobnie błędnych punktów adresowych, jestem w bieżącym kontakcie z urzędem gminy, po zweryfikowaniu mojego zgłoszenia przez gminę naniosę odpowiednie poprawki.
Tak, da się, działam w temacie, jednak wpierw trzeba „poprostować” dane adresowe z Białegostoku.
Mam na myśli różne „kwiatki” które są obecnie w danych PRG – zobacz np. jak oficjalnie wygląda ul. Arktyczna – wpisz w Geoportal krajowy adres „Białystok, Arktyczna 7”. Według danych PRG jest to Białystok, Arktyczna Arktyczna 7. Takich zdublowanych ulic naliczyłem póki co jeszcze 4 (Gnieźnieńska, Królowej Bony, Królowej Jadwigi, Polarna). Jestem jednakowoż już w kontakcie z osobą odpowiedzialną z miejskiego zespołu ds. Informacji Przestrzennej, obiecał, że pomoże i podziała w tym temacie.
Prośba o import/aktualizacje adresów w powiecie krakowskim.
Czyli gminy od wschodu idąc na zachód do gminy Zabierzów na której kończę nanosić lokalizacje budynków i landuse.
Napotkałem wiele podwójnej adresacji na jednym obiekcie. emuia vs Emuia.
Również spotkałem w tym powiecie adresacie w szczerym polu lub wewnątrz cmentarzy dla obiektów których nie ma i nie będzie. Przypuszczalnie planowane w tym stuleciu. Czyli do usunięcia.
W ostatniej paczce danych PRG pojawiły się w końcu adresy dla nowych ulic w Rzeszowie po włączeniu Matysówki w granice miasta.
Przeadresowanych + uzupełnionych zostało ok 380 punktów adresowych łącznie na 17 ulicach.