@Warszawiacy, czy wiadomo kiedy ma zostać fizycznie wprowadzone ograniczenie prędkości 40 km/h na wiaduktach Trasy Łazienkowskiej nad Agrykolą?
Potrzebuję pomocy od kogoś kto jest w stanie dokonać automatycznej modyfikacji tagów. Przez złe zrozumienie tagu “source:name” błędnie dodałem go do wielu cieków, które zmapowałem, dlatego jakby znalazł się ktoś, kto potrafi to automatycznie usunąć to będę wdzięczny.
Komus poszlo cos nie tak z tymi rondami. Moze lepiej wycofac niz poprawiac?
https://www.openstreetmap.org/#map=16/50.9435/22.2723
Chodzi o dołożenie budynków i uzupełnienie braków - jest sporo działek, na których w ostatnich latach ludzie się pobudowali.
Tak pasuje średnio do domków dla kotów których w moim mieście jest kilka https://www.openstreetmap.org/node/7044683127
Potrzebuję pomocy od kogoś kto jest w stanie dokonać automatycznej modyfikacji tagów. Przez złe zrozumienie tagu “source:name” błędnie dodałem go do wielu cieków, które zmapowałem, dlatego jakby znalazł się ktoś, kto potrafi to automatycznie usunąć to będę wdzięczny.
Być może umiem, robiłęm masowe korekty tagu wikipedia:en, ale co i gdzie jest do poprawienia?
pawelu:Potrzebuję pomocy od kogoś kto jest w stanie dokonać automatycznej modyfikacji tagów. Przez złe zrozumienie tagu “source:name” błędnie dodałem go do wielu cieków, które zmapowałem, dlatego jakby znalazł się ktoś, kto potrafi to automatycznie usunąć to będę wdzięczny.
Być może umiem, robiłęm masowe korekty tagu wikipedia:en, ale co i gdzie jest do poprawienia?
Dzięki za chęć pomocy. Już koledzy B_KSL, maraf24-repair wszystko poprawili, a dodatkowo kolega szydzio pokazał mi jak to zrobić samemu.
km2bp:Okno życia dla dziko żyjących zwierząt może ktoś wie jak to otagować ?
opis z tego linku pasuje jak ulał:
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=animal_shelter
Raczej nie: “These tags should be used to tag the whole facility area. If within this area you can distinguish buildings, lawns, courtyards, fences, you can tag them properly with building=yes, landuse=grass and so on.”
Dodane:
Aczkolwiek może pasować otagowanie całego terenu w ten sposób + animal_shelter=wildlife + animal_shelter:release=yes
maro21:Poprawki czego? Adresów, budynków, dróg, czegoś innego?
Chodzi o dołożenie budynków i uzupełnienie braków - jest sporo działek, na których w ostatnich latach ludzie się pobudowali.
Możesz skorzystać z podkładu “polska.e-mapa.net: Buildings” w edytorze iD, a jeśli używasz JOSM to jest tam wtyczka pomagająca odrysowywać budynki.
Brakujące adresy możesz znaleźć na https://budynki.openstreetmap.org.pl
Hej, można prosić o wycofanie tej zmiany https://www.openstreetmap.org/changeset/85801646#map=13/50.0856/19.9857 ? Ofensywa dodawania numerów dróg powiatowych przeszła do Krakowa.
Hej, można prosić o wycofanie tej zmiany https://www.openstreetmap.org/changeset/85801646#map=13/50.0856/19.9857 ? Ofensywa dodawania numerów dróg powiatowych przeszła do Krakowa.
Dzięki za czujność, numery dróg powiatowych przesunąłem do unsigned_ref.
Może należałoby mapowiczowi z Bydgoszczy puścić jakieś ostrzeżenie, bo nie pierwszy już razy robi takie zamieszanie z kategoriami dróg:
https://www.openstreetmap.org/changeset/86011737 (naprawione w https://www.openstreetmap.org/changeset/86023675 )
Dodane: oraz ten https://www.openstreetmap.org/changeset/86010144
Może należałoby mapowiczowi z Bydgoszczy puścić jakieś ostrzeżenie, bo nie pierwszy już razy robi takie zamieszanie z kategoriami dróg:
https://www.openstreetmap.org/changeset/86011737 (naprawione w https://www.openstreetmap.org/changeset/86023675 )Dodane: oraz ten https://www.openstreetmap.org/changeset/86010144
A ma już jakieś komentarze w zestawach zmian?
Kiedyś mu to wyjaśniałem, łącznie z linkami do stron na wiki opisujących kategorie dróg w Polsce.
Wszelkie tłumaczenia nic nie dadzą, jeśli chodzi mu tylko o kolorek na mapie.
https://www.openstreetmap.org/note/2240216 - niby relacje zakazów są, wyglądają na pierwszy rzut oka w porządku, ale GraphHopper je ignoruje i prowadzi zabronionym lewoskrętem. Co tam się dzieje?
OSRM natomiast omija ten skręt:
Jakich tagów użyć do opisania takiej łodzi?
Łódź nie pływa stoi tam jako turystyczna atrakcja.
Pozostałe zdjęcia https://photos.app.goo.gl/DR7Jd363Byx62dRe6
Jakich tagów użyć do opisania takiej łodzi?
Łódź nie pływa stoi tam jako turystyczna atrakcja.
Ja bym opisał następująco:
historic=ship
name=Njardar
tourism=attraction
EDIT:
ewentualnie jeszcze ship:type=fishing boat (?) bo tak mi tak łódź wygląda…
km2bp:Jakich tagów użyć do opisania takiej łodzi?
Łódź nie pływa stoi tam jako turystyczna atrakcja.Ja bym opisał następująco:
historic=ship name=Njardar tourism=attraction
+1, wygląda sensownie
aczkolwiek może historic=boat byłoby lepsze?
https://en.wikipedia.org/wiki/Ship https://en.wikipedia.org/wiki/Boat