Gdybym miał pewność to bym nie zadawał tu tego pytania.
Ostatnio często to robię bo samodzielna improwizacja i wymyślanie tagów w stosunku do obiektów rzadko spotykanych nie zawsze mi dobrze wychodzi. Nawet nie wiem jak otagować okno życia dla ludzkich dzieci.
Z give_box Może wziąć każdy. A w tym wypadku każdy może oddać natomiast zabrać powinna tylko osoba do której jest podany nr. telefonu. W dodatki zwierze nie jest rzeczą.
Ps. Dzięki że wycofałeś 2 kontrowersyjne zestawy zmian koło Sulechowa. Użytkownik który tam namieszał do tej pory nie odpowiedział na moje wiadomości prywatne które do niego wysłałem z prośbą o wyjaśnienie sytuacji.
Kosze na śmieci, pojemniki na żwir czy stoły piknikowe to też przykłady elementów ruchomych. Otoczenie nieustannie się zmienia, nawet trudno jest o sklep który prosperuje ponad 10 lat niezmiennie w tym samym miejscu albo o drzewo które nigdy nie pozostanie wycięte.
Raczej dodam tą klateczkę.
A takiego prawdziwego okna życia dla noworodków jeszcze nigdy nie miałem okazji widzieć.
To [craft=scaffolder] akurat nie rusztowania tylko firma oferująca takie usługi ;-]
To tłumaczenie zauważyłem i poprawiłem miesiąc temu. Będzie widoczne dopiero od następnej wersji iD.
W niektórych przypadkach dla angielskich nazw brak polskich odpowiedników: “scaffolding” to “rusztowania”, a “scaffolder” to osoba montująca rusztowania, na co w polskim nie ma jednego słowa… I stąd takie wcześniejsze tłumaczenie tego presetu.
Wszystkie obiekty zaczynające się od craft= to rzemieślnicy.
Problem był też z nazwami “konstrukcje metalowe” i “wentylacja i klimatyzacja” (po angielsku było tylko HVAC) - te też już poprawiłem. W tych przypadkach chodzi o firmy oferujące takie usługi, a nie o te obiekty, które są ich wytworem
Potrzebuję pomocy od kogoś kto jest w stanie dokonać automatycznej modyfikacji tagów. Przez złe zrozumienie tagu “source:name” błędnie dodałem go do wielu cieków, które zmapowałem, dlatego jakby znalazł się ktoś, kto potrafi to automatycznie usunąć to będę wdzięczny.
Raczej nie: “These tags should be used to tag the whole facility area. If within this area you can distinguish buildings, lawns, courtyards, fences, you can tag them properly with building=yes, landuse=grass and so on.”
Dodane:
Aczkolwiek może pasować otagowanie całego terenu w ten sposób + animal_shelter=wildlife + animal_shelter:release=yes
Możesz skorzystać z podkładu “polska.e-mapa.net: Buildings” w edytorze iD, a jeśli używasz JOSM to jest tam wtyczka pomagająca odrysowywać budynki.
Brakujące adresy możesz znaleźć na https://budynki.openstreetmap.org.pl