lcn_ref taggen op de junction node die de aanwijzer aangeeft.
Wat betekenen die letters, wat voor indeling is dat?
Is het geheel een enkele route van A1 naar Z9 of kun je stukken ook anders aan elkaar rijgen?
Waar is dit eigenlijk?
"Alle berijdbare wegen hebben een nummer gekregen: GP103, GP253ā¦ " ā¦
āDe paaltjes staan op de kruispunten van al die wegen. Er staan pijlen op naar de volgende weg.ā
Dat is een kompleet routenetwerk voor de hulpdiensten! De paaltjes zelf hebben zo te zien geen nummers, maar de pijlenschildjes op de palen wijzen naar verschillende genummerde routes. (Dat lijkt op het Italiaanse wandelnetwerksysteem van CAI. Die gaan dat trouwens integraal in OSM invoeren. Maar dit terzijde.)
Als voetnoot staat nog genoemd dat je de paaltjes ook kan gebruiken als je een noodgeval meldt. Beide doelen dus: toegang tot het gebied voor de nooddiensten, en toegang tot de nooddiensten voor de wandelende medemens die door wolven belaagd wordt terwijl hij slepend met zijn gebroken been voor het vuur vlucht. Zou er bereik zijn in het grenspark? Ik herinner me dat mijn mobiel geen idee had in welk land hij nou eigenlijk wasā¦ maar toen stonden die mooie paaltjes er ook nog niet.
Ik heb het over de MTB-routes (groene en zwarte) in de Loonse en Drunense duinen.
Je hebt stukken van de totaal 25km lange route, de hele route is ongeveer opgedeeld door de startpunten op de route, dus je hebt ongeveer 5 stukken die elk eindigen en beginnen op een startpunt langs de route. Deze lopen vervolgens op met het nummer. Dus A01, A02, A03 etc, tot je een zoān stuk afgereden hebt, dan begint ie bij B01, B02 etc.
Ik had echter hier nog wat fouten in ontdekt, en ben nu bezig de fouten eruit te halen, maar het geeft een goed beeld van hoe het werkt. Dit is tevens ook nog maar de helft van de zwarte route, ik moet de andere helft en de gehele groene route nog mappen, maar meestal map ik maar een stuk per keer zodat ik de rest lekker door kan fietsen. vandaar dat ik tot nu toe pas een paar stukken heb.
Man, wat een werk. Al die nodes inmeten en vervolgens invoeren.
Houd er even rekening mee dat āMTBroute-Drunen 1006 (c) MTBroutes.nlā niet gebruikt mag worden in OSM. Maar aangezien je zelf ook op pad gaat, neem ik aan dat je je eigen track gebruikt.
Ja, die werkt wel. Erg veel werk inderdaad. De vraag is, welke toepassing gaat het hebben, en wie gaat het bijhouden? Zijn er MTB-kaarten die de emergency access points renderen? MTB-routes doet het in ieder geval niet.
De hulpdiensten zullen hun eigen informatiesysteem hebben, die gaan nooit vertrouwen op osm, omdat iedereen het zomaar kan veranderen en omdat ze extra informatie nodig zullen hebben.
Om te weten waar het dichtstbijzijnde paaltje staat? Hmā¦ niet echt nodig als elk routebordje een paaltje met een nummer is! Om mbv het nummer op de kaart te vinden waar je ongeveer bent en hoe lang je nog moet? Maar dan is het niet meer voor emergency access. En je hebt natuurlijk je lokatie al in je mobieltje of gps.
Voor algemene noodpunten in een gebied is het natuurlijk wel handig om te kunnen zien waar de noodpunten zijn ten opzichte van je huidige lokatie. Dan kan je erheen navigeren, of je kan aan de nooddienst doorbellen bij welk punt je in de buurt bent. Hmā¦ dan kan je ze ook je smartphone (live) lokatie sturen met whatsapp of zo. Op trektochten zou ik denk ik meer behoefte hebben aan info over waterpunten en schuilhutten in de buurt.
Ik heb laatst nog de politie moeten bellen (ivm een ontsnapte koeā¦) en het was enorm onhandig hoe mijn locatie verkregen moest worden in de bossen, ten eerste moest ik zoān link aanklikken, deed ik dat, gaf ie een verkeerde locatie aan, toen heb ik aan de hand van wat rivieren en een afstand de centralist naar mijn locatie gepraat, bleek het dat ze de melding alleen op wegen kan zetten. Daarom kan het soms handig zijn om te kunnen zien waar een dichtstbijzijnd mtb-paaltje staat.
Bovendien heb ik eens iemand moeten helpen met een lekke band op de MTB-route, ik heb toen maar het hele stuk afgereden, maar als ik de paaltjesnummers had, had hij dit aan mij door kunnen geven en had ik een directere route kunnen nemen. Het is dus eigenlijk de technologie en methode van de hulpdiensten beschikbaar stellen voor de gewone gebruiker, beetje vergelijkbaar met hectometerpaaltjes, die zijn ook niet uitgevonden om flitsers door te geven.
En misschien de grootste redenā¦ Ik heb ontzettend veel tijd over door de coronacrisis, het is tevens ook niet zo heel veel werk om ze te mappen, aangezien de MTB-route veel bochtjes enzo heeft, waardoor je het zo uit de losse pols kan plaatsen, vaak zitten ze ook op voorspelbare plekken als kruisingen of voor klimmetjes.
Nu ging ik eindelijk beginnen met het mappen van de paaltjes als highway=emergency_access_point, zie ik dat er ook een emergency=access_point is, volgens de documentatie https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:emergency%3Daccess_point Is er een voorstel om deze te gaan gebruiken inplaats van de highway=emergency_access_point, aangezien ik nog niet echt begonnen ben kan ik nu nog deze gaan gebruiken zonder dat ik alles om hoef te wisselen. Wat is jullie standpunt hierin? gewoon de highway tag gebruiken, of de emergency?
Nu ik van het bestaan weet vielen de āMTB 112ā paaltjes me gisteren meteen op in landgoed Bornia (waar de route overigens afgesloten is, naar ik begrijp vanwege droogte en schade).
Is het misschien nog slim om andere tags toe toe voegen zodat het allemaal wat duidelijker is, misschien ermergency phone number, operator of iets anders wat nog duidelijker maakt waar de punten voor dienen?