Nie tylko to. Ja miałem kontakt z owym userem przy okazji dróg powiatowych. Zorientowałem się bowiem, że oprócz uporczywego przywracania ref na drogach nieoznakowanych na drogowskazach (unsigned_ref) przy okazji z automatu podwyższał dla dróg powiatowych kategorię na tertiary. W ten sposób tagował nie tylko drogi osiedlowe np. w Czeladzi ul. Bytomska, Szpitalna czy boczny odcinek Katowickiej koło UP Czeladź 1, ale nawet leśne tracki jak tutaj.
Oba to są variety stores, z tym że Dealz ma bardziej różnorodny asortyment i więcej spożywki, stąd skojarzenia z shop=supermarket (czy convenience) są uzasadnione.
mam pytanie związane z wyznaczaniem tras przez oprogramowanie OSRM.
Jeśli jest to niewłaściwy wątek/zakładka, to uprzejma prośba o wskazanie właściwszego miejsca.
Mianowicie szukam przyczyny dla której trasa jak poniżej jest wyznaczana inaczej przez OSRM niż przez Graphhopper (GH). Droga jest w budowie, ale mimo to GH wyznacza trasa, co by oznaczało że jest jakoś przejezdna. Chciałbym, aby również OSRM wyznaczał tę trasę w podobnym przebiegu jak GH.
Czy jest to błąd w danych OSM (opisach/znacznikach dróg)? Jeśli tak to gdzie można zgłosić taki błąd? Nie mam jeszcze doświadczenia i wiedzy, aby samemu zabierać się za edycję mapy.
Może to wynikać z tego, że ta jedna jezdnia ma jednocześnie highway=trunk i construction=trunk, czyli jakby była w budowie i jednocześnie nie była. Nie wiem, jak jest naprawdę, w grudniu użytkownik “otworzył” drogę w OSM nie usuwając przy tym tego drugiego tagu.
Czyli w zasadzie, jeśli dobrze rozumiem, to przy drogach (czy ich odcinkach) które są oznaczone jako “highway != construction”, to nie powinno być tagu “construction” lub ostatecznie może być “construction=minor” ?
Czy jeśli zmodyfikowałbym któryś z obiektów, to czy zmiany będą widoczne w plikach pbf (np. polski, europy) wygenerowanych w najbliższym czasie?
Tak, takie tagowanie nie ma raczej sensu. Teoretycznie przy przebudowie drogi w drogę wyższej klasy, bez jej zamknięcia… Ale to dość abstakcyjny pomysł i nie wart zamieszania.
Mam pytanie odnośnie rond/skrzyżowań. Gdy program streetcomplete pyta mnie pod jaką ulice podlega zjazd z ronda/skrzyżowania. Nazwa ulicy zjazdu podlega na której stoi pojazd przed zjazdem z ulicy w prawo, czy pod ulicę na której pojazd się pojawi po zjechaniu z ronda/skrzyżowania.
W okolicy znajduje się budynek w którym są garaże oraz sklepy. Jaki jest rodzaj tego budynku. Do ciągu garaży znajdujących się pod budynkiem. Zjeżdża się po jednej strony budynku. https://youtu.be/1-fxRCdmWdU
Ile pięter wpisywać w tym budynku. Użytkowany parter oraz piwnica
Program wypytuje o konkretne numery budynków na terenie policji. Cały teren ma jeden opisany na wjeździe. Tutaj każdy budynek jest oddziałem.
W systemie jest wpisany pas rowerowy, który już nie istnieje. Został przeniesiony na chodnik. Przed wybudowaniem ronda skrzyżowanie posiadało zjazdy. Jeden z nich jest drogą rowerową https://westnordost.de/p/14095.jpg
W systemie jest do wyboru publiczny/płatny parking. Należy on do mieszkańców danej spółdzielni.