No i najlepiej jeszcze odpowiadać na pytania w komentarzach do changesetu a jak widać nie spieszy mu się żeby się pofatygować…
Podawanie źródeł, komentowanie zmian i odpowiadanie na pytania to w OSM są tylko dobre praktyki. Niestosowanie się do nich to najprostszy sposób na bezproblemowane korzystanie z nielicencjonowanych źródeł. Zastanawia mnie, czy to jest celowe, czy “tak wyszło”.
Witam ponownie. Czy tagi (marker=yes , utility=water) dla słupków wskazujących poziom wody na rzece są wystarczające czy jest coś bardziej właściwego? Z góry dziękuję za pomoc.
Taka łata wodowskazowa to:
man_made=monitoring_station
monitoring:water_level=yes
recording:manually=yes
Wątpliwe jest, czy marker=yes + utility=water tu pasują.
Dzięki zrobione
Rusocice ogarnięte (adresy + nazwy ulic).
Według informacji na stronach gminy oprócz Rusocic są to jeszcze Kłokoczyn, Zagacie, Nowa Wieś Szlachecka, Dąbrowa Szlachecka, Kamień, Czułówek, Czernichów i Rybna.
Jest zatem jeszcze trochę pracy w tej okolicy.
Cześć, dwa razy próbowałem nanieść mój dom na OSM ale niestety jest to dla mnie zbyt skomplikowane aby zrobić to zgodnie ze sztuką i nie narobić bałaganu. Czy mógłbym prosić kogoś bardziej doświadczonego, o zaciągnięcie danych z geoportalu do OSM?
Zemborzyce Dolne, numer 107: https://mapy.geoportal.gov.pl/imap/Imgp_2.html?locale=en&gui=new&sessionID=5032920
Działka 29/4 jest drogą dojazdową.
Zrobione.
Faktycznie, było to dość trudne, ponieważ nie ma jeszcze dostępnych aktualnych zdjęć lotniczych/satelitarnych.
Budynki wyrysowałem wg danych starostwa powiatowego (jest to chyba bardzo świeży budynek, ponieważ w powiatowym geoportalu jeszcze nie ma dostępnego opisu odnośnie typów budynków, liczby kondygnacji, itp.), a drogę mniej-więcej wg działki.
Ewentualne szczegóły musisz nanieść już sam.
Dziękuję!
Na odcinku Wizna - Radziwiłów (wzdłuż rz. Biebrza) przesunięta jest całkowicie droga(i) i idzie po budynkach (pewnie przez pomyłkę).
Jeśli ktoś ma władzę, może cofnie nieszczęsne zmiany, pewnie będzie szybciej.
link do ostatniej zmiany:
https://www.openstreetmap.org/way/97515874#map=17/53.34035/22.45781
Dziękuję.
Pytanie do Krakowiaków: Czy ta uwaga oraz następująca po niej edycja tego użytkownika ma sens?
Odnośnie kościoła:
Każda bazylika (jako tytuł honorowy kościoła) jest kościołem. I takie i takie nazwanie kościoła/bazyliki będzie poprawne, ale jako początkujący nie wiem jaka zasada panuje w OSM. Dodam tylko, że istnieją bazyliki (tytuł), które nie są bazylikami (w kontekście architektury obiektu)
Odnośnie Kazimierza: kiedyś to było oddzielne miasto, tu gdzie dziś jest “dzielnica” Kazimierz, ale jedno z drugim nie musi się pokrywać. Ogólnie Kazimierz był po drugiej strony odnogi wisły, widać to np. na tym rysunku: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kazimierz_(Kraków)#/media/Plik:01787_Casimir_(Krakau)Josephinische_Landesaufnahme(1769-1787).jpg
Kiedyś już o tym było o forum - by to w osobnym tagu zapisywać, ale nikt nie podjął tematu. W praktyce ludzie wpisują “bazylikę” do name, nierzadko dokładnie tj. czy chodzi o “większą” czy “mniejszą”.
Bardziej problematyczne jest “sanktuarium”, nierzadko też ląduje w name.
O, o tym nie pomyślałem. Nawet pasuje.
Chociaż myślałem, że wystawka to wystawiane przed dom, co jakiś czas, parę razy w roku rzeczy niepotrzebne, które ktoś może wziąć i użyć ponownie. Ale nie znalazłem definicji “wystawki” w żadnym słowniku, więc się muszę zgodzić.
Nie jest to chyba używane w języku :]. A mówiąc uliczna szafa, ktoś inny mógłby pomyśleć, że chodzi o szafę elektryczną (street cabinet).
Cześć,
Szybkie pytanie - czy macie jakiś automat, żeby nanieść poprawki z np. strony urzędu gminy (np. https://rajgrod.e-mapa.net/)), czy to jest taka ręczna dłubanina? Pytam, bo obecnie przesiaduję u teściów niedaleko Rajgrodu (woj. podlaskie) i widzę, że rzeczywistość trochę się rozmija ze stanem na OSM.
Poprawki czego? Adresów, budynków, dróg, czegoś innego?
Okno życia dla dziko żyjących zwierząt może ktoś wie jak to otagować ?
A to nie jest amenity=give_box?
Gdybym miał pewność to bym nie zadawał tu tego pytania.
Ostatnio często to robię bo samodzielna improwizacja i wymyślanie tagów w stosunku do obiektów rzadko spotykanych nie zawsze mi dobrze wychodzi. Nawet nie wiem jak otagować okno życia dla ludzkich dzieci.
Z give_box Może wziąć każdy. A w tym wypadku każdy może oddać natomiast zabrać powinna tylko osoba do której jest podany nr. telefonu. W dodatki zwierze nie jest rzeczą.
Ps. Dzięki że wycofałeś 2 kontrowersyjne zestawy zmian koło Sulechowa. Użytkownik który tam namieszał do tej pory nie odpowiedział na moje wiadomości prywatne które do niego wysłałem z prośbą o wyjaśnienie sytuacji.
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity%3Dbaby_hatch
Ja bym tej klatki ze zdjęcia nie mapował, jest to element ruchomy.