Zauważyłem ostatnio błąd w tłumaczeniu iD. Zarówno zwykłe schody (highway=steps), jak i schody będące przyrządem w siłowni plenerowej (leisure=fitness_station + fitness_station=steps) były po prostu przetłumaczone jako “Schody”.
Zastanawiałem się czy ktoś sobie żarty robi, gdy zobaczyłem siłownię plenerową… na cmentarzu.
Pytanie na co to teraz poprawić - większość ludzi wstawiała je jako obszar, niepołączony z siecią drogową. http://overpass-turbo.eu/s/OZ9 - mamy około dwudziestu takich obiektów w Polsce, nie sprawdzałem ile z nich to prawdziwe przyrządy do ćwiczeń.
Poprawiłem to tłumaczenie na “Schody - przyrząd do ćwiczeń”. Proszę zatem tłumaczących iD na Transifeksie o to, by tłumaczenia nigdy się nie dublowały - to znak, że coś robimy nie tak. Do tego, z tego co kojarzę, każdy tekst w zasobie “presets” ma napisane w pomocniczym opisie jakiego tagu dotyczy.
Staram się tego trzymać, ale tych akurat ja nie tłumaczyłem :]
Fakt, przy próbie dodania schodów jako węzeł albo obszar pojawia się tylko przyrząd do ćwiczeń, bo schody zwykłe można tylko jako linię. Dzięki za zauważenie błędu :]
Już ktoś chyba poprawił, bo to zapytanie overpass nic nie zwraca.
A tak w ogóle to zastanawiam się jak te schody do ćwiczeń mogą wyglądać - myślałem że to jest urządzenie do stosowania w siłowniach wewnętrznych, a nie zewnętrznych. Do tego fitness_station=steps nie jest nigdzie użyty, więc po co ten preset to nie wiem
Znam temat z praktyki. Nowy wyraźny foto-podkład podkusił mnie do narysowania alejek w parku jako obszary w przypadku schodów się nie dało i wygląda to teraz trochę głupio choć kombinowałem jak koń pod górkę https://www.openstreetmap.org/#map=19/51.93757/15.51250
Bywają też schody bardzo szerokie a brak możliwości narysowania ich jako obszar siłą rzeczy prowadzi do uproszczeń albo nawet śmiesznych błędów https://goo.gl/maps/oQE794xUnkkjk2sY8
Czy tylko ja mam problemy ostatnio z rysowaniem linii w edytorze ID? Gdy rysuję drogę z zakrętami wymagającą wielu kliknięć to po kilku kliknięciach przerywa mi rysowanie linii wtedy używam polecenia “kontynuuj rysowanie linii” i znowu 1,2 góra 3 węzły (kliknięcia) i ponownie następuje przerwanie rysowania. W efekcie droga nie daje się szybko i sprawnie narysować I tak ciągle przerywa. Nie wiem co się dzieje i czy to tylko jest tak u mnie. Proszę żeby ktoś to przetestował u siebie czy ma tak samo ?
Nie chce nawet słyszeć o edycji w Josm Wyjasniałem w tym wątku: https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=778332#p778332
Dlaczego ten edytor mi zdecydowanie nie odpowiada.
Z góry dziękuję.
Poprawiłem, dzięki za zwrócenie uwagi.
To tłumaczenie wzięło się stąd, że słowniki angielsko-polskie tłumaczą angielskie “dam” jako “tama” (sprawdziłem teraz w 4 słownikach i wszystkie tłumaczyły “dam” jako “tama”).
Ale faktycznie w hydrologii tama i zapora wodna to co innego.
A tuż obok jest ikona “i”, gdzie po kliknięciu jest wyjaśnienie, co to oznacza
Należałoby unikać słowa “zabudowania” w nazwie tego presetu, bo tak wyskakuje on przy wyszukiwaniu i wpisywaniu “zabud…”. Nazwą mogłoby być np. “Pojedyczne gospodarstwa”, co nawet jest zgodne z terminologią widoczną po kliknięciu w “i”.
Widzę, że ktoś ustawił ortofotomapę z 2014 roku jako domyślną w iD. Fajnie. Tylko nie zdziwcie się jak ludzie zaczną dodawać dawno wyburzone budynki. Z doświadczenia widzę, że wielu początkujących edytujących w iD nie wie jak zmienić domyślny podkład i tego nie robi. Poza tym ortofotomapy nie są podpisane z którego są roku.
Mniejsze ze zbędnym podkładem, który nie działa. Mnie interesuje, dlaczego nie mogę w prosty sposób stworzyć węzła na linii. Do tej pory wystarczyło dwa razy kliknąć i pojawił się węzeł, teraz muszę klikać 4 razy lub bardzo wolno edytować. Z jakiego powodu to zabezpieczenie zostało wprowadzone? Inny znany edytor dla odmiany jest generatorem zbędnych węzłów nieraz na masową skalę i jakoś tam ograniczenia pracy edytora nie postępują tak szybko.
Edit:
Pierwszy podkład działa, ale nie we wszystkich obszarach naszego kraju.
Utrudnienie edycji dróg jest irytujące. Tym bardziej że, edycja dróg w edytorze ID jest wygodniejsza i bardziej intuicyjna.
Ja edytuję tylko w ID Który na terytorium Norwegi jest chyba najbogatszy w różne tła fotopodkławów (18) i nakładki (32) jest . W tym w tłach są nawet 2 warstwy z ukształtowaniem terenu (Lidar) Gdyby programiści zrobili coś takiego na terytorium naszego kraju to by była bajka.
No, moglibyśmy brać przykład z Norwegów
Dla Polski też jest sporo dobrych podkładów, ale nie są dostępne w iD ze względu na ograniczenia w nim - nie obsługuje WMTS i niektórych formatów WMS.