wiecie może jak dodać większą ilość danych do openstreetmap? chodzi o to że zebrałem dane o ilość miejsc parkingowych oraz ilości lokali w budynkach. chciałbym się nimi podzielić udostępniając na openstreetmapie tylko nie wiem jak się do tego zabrać. istnieje jakiś skrypt lub api do wgrywania bezpośrednio do bazy?
Na budynkach zostawić samo building=hotel, a na hotel stworzyć jeden punkt. No i nazwa “Zajazd Wałbrzych” (bez wielkich liter).
Do sprawdzenia też, czy ten zajazd zasługuje na tag tourism=hotel, czy jest to bardziej tourism=guest_house.
Z dzieleniem budynku to nie wiem, bo nie wiem jak to wygląda w rzeczywistości. Pewnie jest to jeden budynek, ale z jakiegoś powodu został tak podzielony w ewidencji, bez zdjęcia ciężko stwierdzić czy to połączyć.
Przez to ten budynek https://www.openstreetmap.org/way/101844267
całkowicie zniknął pod drogą i jest niewidoczny
Do tego nie ma dróg prowadzących na stację więc nawigacja tam nie prowadzi.
Relacja powinna mieć raczej tylko samo area:highway=service. W zamian za to przez teren stacji powinny być poprowadzone jezdnie (inaczej routing tamtędy nie poprowadzi).
Na stacjach zwykle można jeździć w dowolny sposób, poza samymi drogami dojazdowymi. Stąd właściwsze jest highway=service + area=yes niż area:highway=service.
Na każdej drodze można jeździć w dowolny sposób: w jedną stronę lub w drugą. I trzy czwarte tej relacji to takie właśnie drogi serwisowe o określonej osi, które powinny być zaznaczone linią highway=service i opcjonalnie obszarem area:highway=service. Co najwyżej plac, gdzie kierowcy czekają na zwolnienie się dystrybutora, mógłby być highway=service + area=yes.
Przypadkiem trafiłem w takie miejsce: https://www.openstreetmap.org/node/3628462479.
Myślę, że mieszkańcy Bojanowa byliby szczerze zaskoczeni, gdyby ktoś zapytał o ich marinę
Pytanie, jak otagować taki zakład wodociągów?
Nie tylko to. Ja miałem kontakt z owym userem przy okazji dróg powiatowych. Zorientowałem się bowiem, że oprócz uporczywego przywracania ref na drogach nieoznakowanych na drogowskazach (unsigned_ref) przy okazji z automatu podwyższał dla dróg powiatowych kategorię na tertiary. W ten sposób tagował nie tylko drogi osiedlowe np. w Czeladzi ul. Bytomska, Szpitalna czy boczny odcinek Katowickiej koło UP Czeladź 1, ale nawet leśne tracki jak tutaj.
Oba to są variety stores, z tym że Dealz ma bardziej różnorodny asortyment i więcej spożywki, stąd skojarzenia z shop=supermarket (czy convenience) są uzasadnione.