Znowu sytuacja z zachodniopomorskiego:
User Peterlisie dodaje stare niemieckie nazwy do name:de, zamiast do old_name:de. Przykładowa zmiana (tu specjalnie przypadek, gdzie mimo nazwy w tagu old_name:de dodał i tak dodatkowo nazwę name:de): https://www.openstreetmap.org/node/31346525/history
Napisałem do niego w tej sprawie w wiadomości prywatnej i w komentarzu do zestawu zmian, ale zignorował to i dalej edytuje po swojemu (zresztą jak większość userów, którzy robili to wcześniej).
Mam więc prośbę, aby ktoś z moderatorów/adminów spróbował zająć się tą sprawą. Ja jestem już bezsilny
https://www.mapillary.com/map/im/zhEjjIxu3RjmFmDRtCrpIQ Witam! Na dzisiaj taka zagadka. Cigacice ulica Pocztowa ? W swoich edycjach korzystam ze zdjęć i na zdjęciu zauważyłem tabliczkę " ul.Pocztowa" Budynek na zdjęciu adresu nie posiada gdy się zdjęcie powiększy to widać na jego ścianie inną tabliczkę z nazwą Podgórna. Na mapach google Pocztowej nie ma ale na mapie Targeo znalazłem że ten budynek na zdjęciu to Pocztowa 1 66-131 Cigacice. Zatem od drogi głównej do linii budynku krótki odcinek Podgórnej zmienię na Pocztową czy tak będzie dobrze?
Ja bym zaznaczył ulicę Pocztową od skrzyżowania z Sulechowską do budynku. I do ulicy Pocztowej dołącz link do tego zdjęcia, będzie jasne skąd to się wzięło. No i adres taki jak napisałeś, Pocztowa 1.
To nie jest dobry pomysł. To jest jedno z takich miejsc, gdzie bez zaciągnięcia informacji bezpośrednio w Urzędzie Gminy ciężko coś zrobić, bo nie ma się żadnej pewności, że dane rozwiązanie jest poprawne. Na sulechów.e-mapa.net widać gdzie ul. Pocztowa się znajduje - problem w tym, że na wszystkich dostępnych ortofotomapach widać, że w terenie jej już nie ma. Najprawdopodobniej została zlikwidowana przy przebudowie ul. Sulechowskiej. Ale to nic, bo na mapach Google początek, który chcesz zmienić na Pocztową nosi nazwę placu Roli-Żymierskiego, który de facto w OSM jest przypisany do podwórka przy przedstawionym na fotografii budynku. Ale skąd ta nazwa? Tego już nie wiadomo. Niby sytuacja na zdjęciu jest jasna, ale pewności nie ma żadnej co do intencji autorów. Na zdjęciu widać, że z budynku z tabliczką “Podgórna” została zdjęta inna tabliczka - ciekawe co na niej było napisane, może “Pocztowa”?
PS. Niezły mix kolega zaprezentował w tym secie na Mapillary, noclegownia bezdomnego, truchło kota, to chyba nie jest pomoc w mapowaniu?
Myślę, że takie pytanie najlepiej zadać poprzez funkcję Zgłaszanie problemu => „błąd w numeracji adresowej lub przebiegu ulicy” na http://sulechow.e-mapa.net/. Być może intencją zmiany było pociągnięcie ulicy Pocztowej nawet aż do skrzyżowania z ul. Sikorskiego. Ale to powinno wyjaśnić się po zgłoszeniu do gminy.
Zrobiłem tak : https://www.openstreetmap.org/way/17382 Bo wydaje mi się to najlogiczniejsze rozwiązanie wszak nie pierwszy raz już widzę ulicę która zmienia nazwę w połowie Gdy pojadę tam ponownie to sprawdzę adres tego budynku nawet gdybym miał wypytywać mieszkańców
A’propo tych Cigacic i innych obszarów mam pytanie - takie chodniki zakończone w powietrzu, mimo że odzwierciedlają rzeczywistość, to chyba powinny być zakańczane przyłączeniem do drogi? Wg mnie bez tego połączenia rutery będą pomijały te części chodników. Powinny one zostać zakończone tak, jak zaznaczyłem czerwonymi liniami na obrazku, czy mam rację?
Ja to doskonale rozumiem i zawsze staram się dociągać chodnik do drogi sprawdziłem rzeczywiście ruter nie rozumie tego połączenia a mój błąd wynika z prostego faktu że plac przy budynku posiada tagi
Nie tylko Mapillary można używać do opisywania obiektów no cóż jak dodawałem zdjęcia z całego dnia to poszło hurtem razem z kocim trupem. Ale za to jest wirtualna wycieczka po atrakcyjnym obiekcie Zobacz czego jeszcze używam do pisywania obiektów https://www.openstreetmap.org/way/382409891
Zagadka placu i ulicy Pocztowej nie jest wcale taka skomplikowana. Okazuje się, że ten teren do 1945 wyglądał inaczej.
Na zdjęciu jest właśnie plac Roli-Żymierskiego, zwany wówczas placem Pocztowym. Na prawo jest nasz budynek Pocztowa 1. Mieścił się w nim urząd pocztowy.
Jak widać, wojewoda znał lepiej historię tego miejsca niż urzędnicy gminy.
Ciekawi mnie jeszcze, jak plac (“pl. R. Żymierskiego” - tak było w TERYT) przemienił się w ulicę.
Czyli gmina w ogóle nie przyznawała się do takiej nazwy, choć plac Roli-Żymierskiego musiał funkcjonować w terenie, skoro jest na OSM. Wojewoda - nie wiadomo czemu - z placu zrobił ulicę. Nową nazwę odpowiadającą historycznej zaproponowała jednak gmina. Niemniej gminni urzędnicy dalej nie wiedzieli, gdzie tę Pocztową umieścić, skoro według nich nawet plac Roli-Żymierskiego nie istniał, a co dopiero ulica, więc maznęli kreskę na roku Podgórnej i Sulechowskiej.
Moim zdaniem więc należy olać wklejoną przeze mnie informację z bazy adresowej, przemianować plac Roli-Żymierskiego na ulicę Pocztową, a Podgórną z powrotem dociągnąć do Sulechowskiej. Obecnie zrealizowana zmiana jest jednak niepoprawna.