Google Maps.
Z OSM nie, co można poznać po ścieżce, której w OSM nie ma.
To oczywiście jeszcze niczego nie dowodzi, ale…
A odpowiadając na pytanie:
Drogi na terenie 5. Wojskowego Szpitala Klinicznego są identyczne z tymi na pewnej bardzo popularnej komercyjnej mapie, a bardzo odbiegają od tych w OSM.
Strona do śledzenia satelitów Starlink. Jest atrybucja.
https://james.darpinian.com/satellites/?special=starlink#
Mapka stanów wody na bazie domyślnego stylu OSM bez atrybucji (a właściwie z atrybucją, ale tylko "Foto: / Opracowanie Noizz "):
To wygląda jak zrzut ekranu z mapki wspomnianej w https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=781500#p781500
Wyładowania atmosferyczne live
LightningMaps.org
https://www.lightningmaps.org/#m=oss;t=3;s=0;o=0;b=;ts=0;y=50.3235;x=18.9693;z=9;d=2;dl=2;dc=0;
Mapa nieba on-line Stellarium https://stellarium-web.org/
OSM użyte do wskazania miejsca z którego chcemy obejrzeć sobie niebo.
https://pomorzezachodnie.travel/Poi/a,2001/Grota_Toepffera
Co ciekawe, mapa obejmuje swoim zasięgiem całą Europę w dużym zoomie. Jest to zrealizowane jako usługa WMS z GeoServera - ciekawe w kontekście tego o czym mówił jendrusk na swojej prezentacji - że ma to słabą wydajność. Oraz czy sami opracowali styl.
Stara mapa, dane sprzed 5 lat.
Wydajność jest faktycznie słaba.
Dwa wdrożenia z warszawskiego Grochowa:
-
Gra terenowa PTTK w formie drukowanej broszurki/ulotki: http://trino.pttk.pl/images/trasy/w/4w16.pdf
-
Granice tutejszej parafii (przez co zrozumiałem wszędobylskie w OSM relacje granic administracyjnych parafii - komu i do czego służą): https://www.parafia-szembeka.waw.pl/parafia
Wydaje mi się po pobieżnym sprawdzeniu, że linia brzegowa jest brana z OSM.
Można też wybrać jako podkład kafelki openstreetmap-carto - wtedy również nie ma atrybucji.
Popatrzcie i uważnie przyjrzyjcie się zdjęciu do tego artykułu: https://piasecznonews.pl/powstanie-centrum-zarzadzania-miastem/
Aeroklub Katowice Muchowiec,schemat kręgu nadlotniskowego w zakładce ruch nadlotniskowy https://epkm.eu/?page_id=150
https://www.domeknadfosa.pl
Map data © OpenStreetMap contributors
https://pizzahut.pl - po wybraniu adresu dostawy pokazuje się mapka.
Z atrybucją “Leaflet | © MapTiler contributors”.
Wszedłem na stronę https://www.maptiler.com/copyright/ spradzić kim są “MapTiler contributors”, ale tam nic takiego nie ma, jest za to “Our maps must always visibly show attributtion: © MapTiler © OpenStreetMap contributors”.
Napisałem do nich, zobaczmy co zrobią…
EDIT 2020-06-19 23:00: Poprawili
Sklepy ogólnospożywcze Netto korzystają z map OSM: https://netto.pl/znajdz-sklep/
Jest atrybucja, choć okrojona.
Nowy serwis pogodowy IMGW “IMGW-METEO” (z tego, co widzę - następca serwisu pogodynka.pl, gdzie również były używane mapy OSM z atrybucją) w sekcji Serwis map meteorologicznych używa OSM. Jest atrybucja, nawet bardzo szczegółowa
https://meteo.imgw.pl/dyn/
Informacje o systemie parkingów miejskich w mieście Piaseczno: https://itvpiaseczno.pl/artykul/platne-parkingu-w-centrum/1016797.amp
Bez atrybucji…