Nie ma niestety jednoznacznych zasad dotyczących oznaczania linków (poza tymi autostradowymi). Najczęściej spotykam dostosowywanie kategorii takich połączeń do drogi do jakiej prowadzą (dwa ostatnie przypadki w twoim poście), zdarza się, że takie drogi są oznaczone jak główna droga (np. primary), czasem jako link (np. primary_link). Nie jestem w stanie jednak znaleźć wytłumaczenia dla oznaczania ich kategoriami “pomiędzy”. Podejrzewam, że te secondary to po prostu przeoczenie, czasem się zdarza, że przy zmianie kategorii drogi przeoczy się krótki fragment drogi i zostaje tak na lata.
Tu jest akurat prosto z łącznikami - służą tylko do wjazdu/wyjazdu z drogi serwisowej i takie łączniki wystarczy oznaczyć higway=service. Zawracanie nie jest tu możliwe, sądzac z oznakowania poziomego.
Skrzyżowanie to jest jednak źle rozrysowane, powinien być tylko jeden łącznik. Na orto z 2018 nie ma też już trawy.
Przypuszczam, że ktoś łączniki do nawracania taguje kategorią o 1 niższą od kategorii głównej drogi. Może by je wizualnie rozróżnić?
Zasad stosowania kategorii dróg _link, poza niekolizyjnymi skrzyżowaniami autostrad/ekspresówek, nikt nie potrafi sensownie wyjaśnić.
Brakuje oneway=yes, to jest łącznik dla MPK. Te drogi akurat zawsze tagujemy jako serwisowe.
Jeśli nie można tam zawracać (a nie można), to taka kategoria to podkreśla. Jednak primary by też tam nie przeszkadzało.
Dobrze by było zobaczyć, jak to w innych miastach i krajach rozwiązują.
Nie wątpię, że każdy w swojej okolicy znajdzie wiele podobnych przykładów.
Jak nadawać tu nazwy, czy jest tu jakaś logika?
Dodane:
Dostrzegam pewien wzór, przypuszczalnie analogicznie do nadawania kategorii drogi podrzednej nadawano nazwę. W wielu przypadkach nie da się jednak tak zrobić lub pasuje kilka nazw.