Dzień dobry.
Jestem nowy w edycji map osm. Wczoraj dokonałem pierwszych zmian w mojej okolicy na pomocą iD. Dodałem kilka brakujących budynków, przedłużyłem drogę do aktualnego jej stanu, rozszerzyłem obszar zabudowy mieszkalnej i naniosłem staw i las. Zapisałem zmiany i napotkałem problem. gdy wyświetlam edytowany obszar już w przeglądarce w zależności od przybliżenia moje zmiany częściowo znikają i się pojawiają.
Witaj na OSM!
Zmiany nie zawsze są od razu widoczne, zależy od serwerów. Zwykle zmiany można zobaczyć już po kilku minutach, ale zdarza się, że serwery działają z opóźnieniem. Jeśli jednak wszystko jest ok, to zmiany będą widoczne po ok. 5 minutach. Żeby je zobaczyć, naciśnij [CTRL]+[R] w przeglądarce, to spowoduje pobranie najnowszej wersji strony, bo czasem to co widzisz to kopia zapisana w pamięci podręcznej przeglądarki.
Wygląda na to, że Twoje zmiany dopiero się renderują. Kafelki dla różnych ‘zoom’ aktualizują się niezależnie i stąd biorą się opóźnienia. Czasami pomaga wyczyszczenie cache dla danego widoku - użyj do tego skrótu Ctrl+F5 - to często pomaga
wiecie może jak dodać większą ilość danych do openstreetmap? chodzi o to że zebrałem dane o ilość miejsc parkingowych oraz ilości lokali w budynkach. chciałbym się nimi podzielić udostępniając na openstreetmapie tylko nie wiem jak się do tego zabrać. istnieje jakiś skrypt lub api do wgrywania bezpośrednio do bazy?
Na budynkach zostawić samo building=hotel, a na hotel stworzyć jeden punkt. No i nazwa “Zajazd Wałbrzych” (bez wielkich liter).
Do sprawdzenia też, czy ten zajazd zasługuje na tag tourism=hotel, czy jest to bardziej tourism=guest_house.
Z dzieleniem budynku to nie wiem, bo nie wiem jak to wygląda w rzeczywistości. Pewnie jest to jeden budynek, ale z jakiegoś powodu został tak podzielony w ewidencji, bez zdjęcia ciężko stwierdzić czy to połączyć.
Przez to ten budynek https://www.openstreetmap.org/way/101844267
całkowicie zniknął pod drogą i jest niewidoczny
Do tego nie ma dróg prowadzących na stację więc nawigacja tam nie prowadzi.
Relacja powinna mieć raczej tylko samo area:highway=service. W zamian za to przez teren stacji powinny być poprowadzone jezdnie (inaczej routing tamtędy nie poprowadzi).