Dlaczego nawigacja nie miałaby tamtędy prowadzić? Droga wygląda jakby była wykorzystywana do przejazdów i to wcale nie rolnych.
Możliwe jednak, że przebiega po gruntach prywatnych i właściciel nie jest zadowolony z takiego jej wykorzystania. Jeśli nie postawił znaków znakazu, to ja dopuszczam w takich sytuacjach zmianę drogi na highway=service. Droga jest wciąż dostępna dla rowerów, pieszych czy dojazdu do posesji, ale tranzyt ją pominie.
Witam,
“odkryłem” ostatnio w mojej okolicy napowietrzną linię średniego napięcia (15kV) i postanowiłem ją dodać do mapy. Linia kończy się jednak w pewnym miejscu (tzn. schodzi do ziemi), a kawałek dalej znajduje się budynek podstacji z transformatorem z tabliczką 15kV/0,4kV (stąd wnioskuję wartość napięcia linii). Niestety nie znajduję śladów połączenia tych obiektów w terenie (jest on również częściowo ogrodzony). Warstwa uzbrojenia terenu Geoportalu wyraźnie wskazuje na położenie kabla łączącego te dwa obiekty (a także z inną podstacją), ale czy wykorzystanie tej warstwy jest legalne (na takiej zasadzie jak Ortofotomapa)?
Dzień dobry.
Jestem nowy w edycji map osm. Wczoraj dokonałem pierwszych zmian w mojej okolicy na pomocą iD. Dodałem kilka brakujących budynków, przedłużyłem drogę do aktualnego jej stanu, rozszerzyłem obszar zabudowy mieszkalnej i naniosłem staw i las. Zapisałem zmiany i napotkałem problem. gdy wyświetlam edytowany obszar już w przeglądarce w zależności od przybliżenia moje zmiany częściowo znikają i się pojawiają.
Witaj na OSM!
Zmiany nie zawsze są od razu widoczne, zależy od serwerów. Zwykle zmiany można zobaczyć już po kilku minutach, ale zdarza się, że serwery działają z opóźnieniem. Jeśli jednak wszystko jest ok, to zmiany będą widoczne po ok. 5 minutach. Żeby je zobaczyć, naciśnij [CTRL]+[R] w przeglądarce, to spowoduje pobranie najnowszej wersji strony, bo czasem to co widzisz to kopia zapisana w pamięci podręcznej przeglądarki.
Wygląda na to, że Twoje zmiany dopiero się renderują. Kafelki dla różnych ‘zoom’ aktualizują się niezależnie i stąd biorą się opóźnienia. Czasami pomaga wyczyszczenie cache dla danego widoku - użyj do tego skrótu Ctrl+F5 - to często pomaga
wiecie może jak dodać większą ilość danych do openstreetmap? chodzi o to że zebrałem dane o ilość miejsc parkingowych oraz ilości lokali w budynkach. chciałbym się nimi podzielić udostępniając na openstreetmapie tylko nie wiem jak się do tego zabrać. istnieje jakiś skrypt lub api do wgrywania bezpośrednio do bazy?