Wątek o tym jest tutaj.
I tak, wtyczka Tracer działa nadal.
Katowice
https://www.openstreetmap.org/#map=16/50.1969/18.9918
Przy ul. Bażantów i Szarych Szeregów są znaki “ul. Wieżowa bez przejazdu”, ustawione pewnie po to aby nawigacja tamtędy nie kierowała. Na pewnym odcinku jest to droga gruntowa - https://www.google.com/maps/@50.1966796,18.9923446,3a,67.8y,149.32h,86.31t/data=!3m6!1e1!3m4!1sPEfj9gGykTF731xpKjvEpA!2e0!7i13312!8i6656, ale nie dodano tam żadnych barierek, blokad utrudniających przejazd i nadal każdy może przejechać z jednej strony na drugą.
Jak to oznaczyć? Zmienić kawałek na drogę gruntową?
Jest już oznaczona jako gruntowa - https://www.openstreetmap.org/way/451020501
Możesz dodać jeszcze smoothness i tracktype.
Fakt, chodziło mi o zamianę na highway=track, wtedy nawigacja chyba nie powinna tamtędy prowadzić?
Dlaczego nawigacja nie miałaby tamtędy prowadzić? Droga wygląda jakby była wykorzystywana do przejazdów i to wcale nie rolnych.
Możliwe jednak, że przebiega po gruntach prywatnych i właściciel nie jest zadowolony z takiego jej wykorzystania. Jeśli nie postawił znaków znakazu, to ja dopuszczam w takich sytuacjach zmianę drogi na highway=service. Droga jest wciąż dostępna dla rowerów, pieszych czy dojazdu do posesji, ale tranzyt ją pominie.
Witam,
“odkryłem” ostatnio w mojej okolicy napowietrzną linię średniego napięcia (15kV) i postanowiłem ją dodać do mapy. Linia kończy się jednak w pewnym miejscu (tzn. schodzi do ziemi), a kawałek dalej znajduje się budynek podstacji z transformatorem z tabliczką 15kV/0,4kV (stąd wnioskuję wartość napięcia linii). Niestety nie znajduję śladów połączenia tych obiektów w terenie (jest on również częściowo ogrodzony). Warstwa uzbrojenia terenu Geoportalu wyraźnie wskazuje na położenie kabla łączącego te dwa obiekty (a także z inną podstacją), ale czy wykorzystanie tej warstwy jest legalne (na takiej zasadzie jak Ortofotomapa)?
Czy jest możliwość przeniesienia zaznaczonych Punktow na mapie w aplikacji na telefonie z OsmAnd do Maps.me?
Da się w JOSM łatwo połączyć punkt adresowy z budynkiem?
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/JOSM/Plugins/utilsplugin2#Replace_geometry_.28Ctrl.2BShift.2BG.29 lub https://wiki.openstreetmap.org/wiki/JOSM/Plugins/BuildingsTools#Additional_features.
Maps.me otwiera pliki z rozszerzeniem kml, musisz sobie przekonwertować z GPX-a plik z zakładkami (favourites.gpx).
https://support.maps.me/hc/pl/articles/207895029-Jak-importowa%C4%87-zak%C5%82adki-
Tak, zaznaczasz punkt adresowy i budynek, klikasz Dane → Połącz punkty adresowe. Działa to także w przypadku wielu punktów i budynków jednocześnie.
To jakaś nowa funkcjonalność czy jakiś plugin? W 16239 tego nie widzę.
Dzień dobry.
Jestem nowy w edycji map osm. Wczoraj dokonałem pierwszych zmian w mojej okolicy na pomocą iD. Dodałem kilka brakujących budynków, przedłużyłem drogę do aktualnego jej stanu, rozszerzyłem obszar zabudowy mieszkalnej i naniosłem staw i las. Zapisałem zmiany i napotkałem problem. gdy wyświetlam edytowany obszar już w przeglądarce w zależności od przybliżenia moje zmiany częściowo znikają i się pojawiają.
Lokalizacja: https://www.openstreetmap.org/#map=19/51.09970/15.31365
Da się w JOSM łatwo połączyć punkt adresowy z budynkiem?
Nie pamiętam, czy mam do tego jakiś plugin ale zaznaczam budynek oraz punkt adresowy a następnie używam skrótu Ctrl+Shift+G.
Dzień dobry.
Jestem nowy w edycji map osm. Wczoraj dokonałem pierwszych zmian w mojej okolicy na pomocą iD. Dodałem kilka brakujących budynków, przedłużyłem drogę do aktualnego jej stanu, rozszerzyłem obszar zabudowy mieszkalnej i naniosłem staw i las. Zapisałem zmiany i napotkałem problem. gdy wyświetlam edytowany obszar już w przeglądarce w zależności od przybliżenia moje zmiany częściowo znikają i się pojawiają.
Witaj na OSM!
Zmiany nie zawsze są od razu widoczne, zależy od serwerów. Zwykle zmiany można zobaczyć już po kilku minutach, ale zdarza się, że serwery działają z opóźnieniem. Jeśli jednak wszystko jest ok, to zmiany będą widoczne po ok. 5 minutach. Żeby je zobaczyć, naciśnij [CTRL]+[R] w przeglądarce, to spowoduje pobranie najnowszej wersji strony, bo czasem to co widzisz to kopia zapisana w pamięci podręcznej przeglądarki.
gdy wyświetlam edytowany obszar już w przeglądarce w zależności od przybliżenia moje zmiany częściowo znikają i się pojawiają.
Lokalizacja: https://www.openstreetmap.org/#map=19/51.09970/15.31365
Wygląda na to, że Twoje zmiany dopiero się renderują. Kafelki dla różnych ‘zoom’ aktualizują się niezależnie i stąd biorą się opóźnienia. Czasami pomaga wyczyszczenie cache dla danego widoku - użyj do tego skrótu Ctrl+F5 - to często pomaga
Witam, pytania co do komunikacji miejskiej:
- czy jest sens mapowania autobusów w małym mieście gdzie mamy tylko kilka linii?
- czy mapa transportu publicznego renderuje przystanki dopiero jak istnieje już linia autobusowa?
- czy jest gdzieś poradnik (może być eng) jak prawidłowo mapować linie autobusowe?
Pozdrawiam
Witam, pytania co do komunikacji miejskiej:
- czy jest sens mapowania autobusów w małym mieście gdzie mamy tylko kilka linii?
Jeśli tych linii nie ma w Google Maps czy Jakdojade.pl to jak najbardziej ma sens.
- czy mapa transportu publicznego renderuje przystanki dopiero jak istnieje już linia autobusowa?
Przystanki renderują się niezależnie od linii.
- czy jest gdzieś poradnik (może być eng) jak prawidłowo mapować linie autobusowe?
Nie przypominam sobie łatwego poradnika, ale mogę doradzić, by na początku zrezygnować z prawidłowego mapowania wg PTv2 i ograniczyć się do PTv1.
- czy jest gdzieś poradnik (może być eng) jak prawidłowo mapować linie autobusowe?
Cześć, mogę ci taki napisać, napisz do mnie, co konkretnie chciałbyś wiedzieć
https://www.openstreetmap.org/message/new/maro21
Dzięki, na razie poczytam wiki i ogarnę jak się robi relacje w JOSM.