Czcionki w CSS może mało kto zmienia ale tło dla atrybucji ma rozmiar jakby przygotowany pod większą czcionkę.
Strona korzysta z Bootstrap 3.3.1, który ma taki zapis (przed kompilacją i po kompilacji):
html {font-size: 10px}
Rozmiar czcionki w atrybucji jest opisany tak (w OpenLayers 3.4.0):
.ol-attribution ul {font-size: .7rem}
Czyli 7 px. Gdyby element html miał standardowe font-size: 16px, to atrybucja miałaby 11,2 px. Na osm.org jest 11 px.
Bardzo jestem ciekaw skąd czerpią dane do tych drewnianych map… ?
https://www.sikorka.net/produkt/drewniany-obraz-miasta-krakow-w-debowej-ramie-2/
Google Maps.
Z OSM nie, co można poznać po ścieżce, której w OSM nie ma.
To oczywiście jeszcze niczego nie dowodzi, ale…
A odpowiadając na pytanie:
Drogi na terenie 5. Wojskowego Szpitala Klinicznego są identyczne z tymi na pewnej bardzo popularnej komercyjnej mapie, a bardzo odbiegają od tych w OSM.
Strona do śledzenia satelitów Starlink. Jest atrybucja.
https://james.darpinian.com/satellites/?special=starlink#
Mapka stanów wody na bazie domyślnego stylu OSM bez atrybucji (a właściwie z atrybucją, ale tylko "Foto: / Opracowanie Noizz "):
To wygląda jak zrzut ekranu z mapki wspomnianej w https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=781500#p781500
Wyładowania atmosferyczne live
LightningMaps.org
https://www.lightningmaps.org/#m=oss;t=3;s=0;o=0;b=;ts=0;y=50.3235;x=18.9693;z=9;d=2;dl=2;dc=0;
Mapa nieba on-line Stellarium https://stellarium-web.org/
OSM użyte do wskazania miejsca z którego chcemy obejrzeć sobie niebo.
https://pomorzezachodnie.travel/Poi/a,2001/Grota_Toepffera
Co ciekawe, mapa obejmuje swoim zasięgiem całą Europę w dużym zoomie. Jest to zrealizowane jako usługa WMS z GeoServera - ciekawe w kontekście tego o czym mówił jendrusk na swojej prezentacji - że ma to słabą wydajność. Oraz czy sami opracowali styl.
Stara mapa, dane sprzed 5 lat.
Wydajność jest faktycznie słaba.
Dwa wdrożenia z warszawskiego Grochowa:
-
Gra terenowa PTTK w formie drukowanej broszurki/ulotki: http://trino.pttk.pl/images/trasy/w/4w16.pdf
-
Granice tutejszej parafii (przez co zrozumiałem wszędobylskie w OSM relacje granic administracyjnych parafii - komu i do czego służą): https://www.parafia-szembeka.waw.pl/parafia
Wydaje mi się po pobieżnym sprawdzeniu, że linia brzegowa jest brana z OSM.
Można też wybrać jako podkład kafelki openstreetmap-carto - wtedy również nie ma atrybucji.
Popatrzcie i uważnie przyjrzyjcie się zdjęciu do tego artykułu: https://piasecznonews.pl/powstanie-centrum-zarzadzania-miastem/
Aeroklub Katowice Muchowiec,schemat kręgu nadlotniskowego w zakładce ruch nadlotniskowy https://epkm.eu/?page_id=150
https://www.domeknadfosa.pl
Map data © OpenStreetMap contributors
https://pizzahut.pl - po wybraniu adresu dostawy pokazuje się mapka.
Z atrybucją “Leaflet | © MapTiler contributors”.
Wszedłem na stronę https://www.maptiler.com/copyright/ spradzić kim są “MapTiler contributors”, ale tam nic takiego nie ma, jest za to “Our maps must always visibly show attributtion: © MapTiler © OpenStreetMap contributors”.
Napisałem do nich, zobaczmy co zrobią…
EDIT 2020-06-19 23:00: Poprawili