W przypadku budynków relacje multipolygon przydają się do wycinania dziur (czyli jest wtedy linia/linie z rolą inner).
Multipolygony bez dziur w kontekście budynków nie są użyteczne moim zdaniem.
Takie multipolygony złożone tylko z linii outer mają w ogólności dwa zastosowania:
gdy faktycznie jest geometrią złożoną z wielu wielokątów
gdy pojedyncza linia przekraczałaby limit 2000 węzłów (jakieś wielkie lasy, granice (choć tutaj jest type=boundary zamiast type=multipolygon, ale zachowuje się podobnie)
W przypadku iD problem jest taki, że nie potrafi on poprawnie przeprowadzać łączenia obszarów, robi to w dziwny sposób i rezultatem często jest taki zbyteczny multipolygon.
Ciekawy pomysł na uniknięcie cięcia dróg, ale dziś, przy takiej liczbie tagów opisujących drogi, już by się nie sprawdził.
Wszystkie takie relacje można skasować.
Jak się zapatrujecie na takie schody łączące dwie uliczki? Dawać łączniki w postaci highway=footway, czy darować sobie i od ulicy do ulicy prowadzić tylko highway=steps?
Ja daję takie łączniki highway=footway przed i za schodami. highway=steps tylko tam gdzie są schody. Ale dla spocznika nie daję osobnej ścieżki. Warto jeszcze dodać znacznik incline do schodów.
Tak, jak najbardziej to przydatna informacja. Jakiś czas temu odwiedzałem kolegę. Był pod wrażeniem że trafiłem pod drzwi bez telefonu do niego, bo inni się gubili
Dlaczego nawigacja nie miałaby tamtędy prowadzić? Droga wygląda jakby była wykorzystywana do przejazdów i to wcale nie rolnych.
Możliwe jednak, że przebiega po gruntach prywatnych i właściciel nie jest zadowolony z takiego jej wykorzystania. Jeśli nie postawił znaków znakazu, to ja dopuszczam w takich sytuacjach zmianę drogi na highway=service. Droga jest wciąż dostępna dla rowerów, pieszych czy dojazdu do posesji, ale tranzyt ją pominie.
Witam,
“odkryłem” ostatnio w mojej okolicy napowietrzną linię średniego napięcia (15kV) i postanowiłem ją dodać do mapy. Linia kończy się jednak w pewnym miejscu (tzn. schodzi do ziemi), a kawałek dalej znajduje się budynek podstacji z transformatorem z tabliczką 15kV/0,4kV (stąd wnioskuję wartość napięcia linii). Niestety nie znajduję śladów połączenia tych obiektów w terenie (jest on również częściowo ogrodzony). Warstwa uzbrojenia terenu Geoportalu wyraźnie wskazuje na położenie kabla łączącego te dwa obiekty (a także z inną podstacją), ale czy wykorzystanie tej warstwy jest legalne (na takiej zasadzie jak Ortofotomapa)?