Zerknie ktoś na https://www.openstreetmap.org/changeset/83236960 i https://www.openstreetmap.org/changeset/83233645 (a przy okazji na kilka pozostałych edycji tego użytkownika) - user dodaje military=barracks (i podobne “wojskowe” tagi) do niektórych budynków i dość dziwnie to tłumaczy (do przeczytania pod tymi changesetami).
Kolega @cedaros zwrócił się w komentarzu o źródło tych zmian, jednak nie dostał odpowiedzi. Dodatkowo, autor w #83233645 przyznał się do pomylenia działek…
Wycofałem te dwie edycje. Na wcześniejszej oznaczył jako teren wojskowy coś, co jest opisane jako obiekt wodociągowy w topo geoportalu - też to wycofałem.
Wielkie dzięki!
Ja wycofałem jeszcze zestaw #81425734 (https://overpass-api.de/achavi/?changeset=81425734) gdzie na terenie byłej cukrowni (obecnie szuwary i mokradła) dodał fake’ową osadę wojskową (z bunkrami, strzelnicą i checkpointami)…
Mam przeczucie, że jego tłumaczenie pod nowymi zmianami również jest zmyślone.
Pozostają jeszcze inne zmiany tego usera, ale tam potrzeba wiedzy kogoś z terenu, np. w https://www.openstreetmap.org/changeset/81425015 trzeba sprawdzić istnienie tych wszystkich usług (choć wątpię w ich istnienie po umieszczeniu punktu restauracji w budynku, który na ortofoto wygląda jak magazyn…).
Ogólnie rzecz biorąc - wszystkie jego edycje robione są bardzo niedokładnie, a wręcz na odwal.
Pomocy! Nabroiłem mocno i nie wiem jak wykryć i naprawić własny błąd. Poprawiałem wczoraj kształt Lini brzegowej Odry a dziś spostrzegłem że całe koryto rzeki na odcinku od Będowa aż do Krzesina zaczęło znikać z mapy.
Wie ktoś jak to naprawić bez konieczności rysowania na nowo całej linii brzegowej na odcinku wielu kilometrów ? https://www.openstreetmap.org/#map=13/52.0560/15.1509
Podczas rutynowego przeglądania edycji na terenie mojego regionu natrafiłem na zestaw zmian #84187529 (https://osmcha.org/changesets/84187529/) użytkownika Constrado.
Rozrysował on wszystkie pasy na terminalu promowym w Świnoujściu. Jak widać, z tego powodu mapa stała się w tym miejscu dość nieczytelna.
Kwalifikuje się to do wycofania? Poprzednio było narysowane tam kilka dróg z tagiem lanes=*, co wydaje mi się być całkiem rozsądne.
na grupie fb OpenStreetMap Polska (Poland) człowiek już się żali, że mu dużo pracy wycofano. Może warto było zapytać wcześniej o podstawy i porozmawiać, wyjaśnić? Podobno jest zasada, że przed zrobieniem rewerta staramy się nawiązać kontakt. Obawiam się, że jak każdy zacznie radośnie wycofywać zmiany innych to na placu boju zostaną tylko bezrobotni policjanci a nikt nie będzie nic wrysowywał
Mapujący Constrado jest nam znany od dłuższego czasu i kontakt z nim jest nawiązany. Nie jest to też jego pierwszy rewert. Z tego też powodu ma on w zwyczaju się konsultować w sprawie co bardziej kontrowersyjnych zmian. Nie wiem dlaczego teraz od tego odstąpił.
Żali się na facebook’u, a nie napisał komentarza do mojej zmiany ani bezpośrednio przez PW, cz tu na forum
Było to świadome mapowanie pod render (co swoją drogą nie wyszło na dobre), więc nie miałem o co pytać w komentarzu. Potwierdziłem to tylko przez napisanie o tym na forum i odpowiedź @RicoElectrico, który wspomniał o regule z https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:Standardy_i_konwencje_dla_edycji_map_OSM#Rozdzielone_drogi Link do tego wątku podałem w “źródle” zmiany, aby nie było wątpliwość, że to tylko moja fanaberia. Po wycofaniu tych zmian żadna ważna informacja nie została usunięta. Po prostu zamiast dziesiątek rozrysowanych pasów jest kilka czytelnych dróg z tagiem lanes=*.