Zrobione, dawne wartości punktów adresowych zapisane w old_addr:place + old_addr:housenumber.
@pawka007
W okolicach adresu Juchnowiec Dolny, Myśliwska 1 są (na działce nr 454) 4 domy, które w starej adresacji miały przypisane adresy a obecnie już nie mają.
Prośba do Ciebie jeśli możesz o weryfikację czy one tam faktycznie stoją (brak ich w Ewidencji gruntów i budynków oraz na dostępnych zdjęciach lotniczych), jeśli tak trzeba będzie zgłosić brak adresacji na juchnowieckoscielny.e-mapa.net.
Fascynujące znalezisko. Domy są tam od 2014 roku. Na archiwalnych ortofotomapach można zobaczyć, że nic tam wtedy i w latach sąsiednich nie było.
A na zdjęciu z 2 marca tego roku widać, że nic się nie zmieniło - ani domów, ani drogi.
Ponawiam swoją prośbę z 28-03-2019.
Jeśli ktoś miałby czas i wiedział jak automatycznie zmienić adresację na osiedlu Matysówka w Rzeszowie to proszę o pomoc w tym temacie.
“Można prosić o aktualizację adresów i ulic w Rzeszowie, osiedle Matysówka. Od 1 stycznia 2019 nastąpiła zmiana administracyjna granic dawnej miejscowość Matysówka z gminy Tyczyn. Obecnie jest to osiedle w mieście Rzeszowie z nowymi ulicami i numerami domów. Z góry dziękuję za pomoc.”
Prośba nie została zignorowana ale niestety do tej pory miasto Rzeszów nie zasiliło poprawnie bazy PRG zaktualizowanymi punktami adresowymi w tym rejonie.
Ściągnąłem najnowszą bazę z 24-03-2020 i jest tam tylko 115 punktów (głównie początkowy odcinek ulicy Matysowskiej do około numeru 101 i trochę z ulicy Jerzego Kukuczki).
Mogę zatem wrzucić co jest lub poczekać jak będzie w końcu komplet danych.
Dzięki za informację i pomoc. To chyba trzeba zaczekać aż będzie reszta, ponieważ Kukuczki jest praktycznie cała zmieniona, i początkowe numery Matysowskiej też. Zatem proszę o pomoc jak Rzeszów będzie miał pełniejszą bazę.
Zrobione.
7 punktów adresowych nie zostało zaktualizowanych na nowe adresy – opatrzyłem je komentarzem fixme i zgłosiłem jako błąd w adresacji poprzez choroszcz.e-mapa.net
Witam. https://www.openstreetmap.org/#map=13/51.4624/22.6062
W gminie i miejscowości Lubartów są domy, które mają już kilka lat, a są bez adresu i budynku na mapie. Proszę o import jeśli ktoś ma chwilę czasu.
Spojrzałem na geoportal i e-mapę. Z moich obserwacji wychodzi na to, że na e-mapie nie ma adresów dla m. Lubartów, są dla gminy, ale niektóre adresy na geoportalu są np. 2 domy dalej niż na e-mapie.
Udało mi się też w dużej części opanować sytuacje w Ustroniu. Inną metodę zastosowałem niż wycofanie zestawu zmian.
Jeszcze trzeba posprawdzać bo zostało trochę dubli w okolicach Ustronia a niestety overpass działa z dużymi oporami.
Nie jestem pewien czy zadaję to pytanie w dobrym miejscu. Jeśli chodzi o dane źródłowe budynków to nie da się tam wycisnąć nic więcej poza obrysem i building=yes?
Uprasza się maszynowych hurtowników o poprawę
Małopolska, gmina Czernichów, m.in. wieś Rusocice
Nadano nazwy ulic i zmieniły się numeracje
We wsi Kamień widzę, że na OSM nadal stare numeracje, ale nazwy ulic już są wpisane.
Gmina Czernichów zmienia to sukcesywnie od przynajmniej roku i w kolejnych miesiącach jak widzę kolejne ich wsie idą pod “nóż” numeracyjny.
Generalnie cała gmina Czernichów do przejrzenia które wsie już numerację nową przyjęły. https://mapy.geoportal.gov.pl/imap/Imgp_2.html?locale=pl&gui=new&sessionID=5026084 http://www.portalmapowy.czernichow.pl
EDIT (rmikke): Post przeniesiony z próśb o zmapowanie/poprawę
Witam ponownie, potrzebny jest import aktualizacyjny adresów w Białymstoku, może być częściowy ale lepiej by było po całości. Dodatkowo Sobolewo gmina Supraśl oraz Nowodworce gmina Wasilków.
Gmina Czernichów ogarnięta.
Zaktualizowane/uzupełnione miejscowości: Rusocice, Zagacie, Nowa Wieś Szlachecka, Dąbrowa Szlachecka, Kamień, Czułówek, Czernichów, Rybna.
W miejscowości Kłokoczyn trwają jeszcze prace nad nową adresacją, więc tu zmiany muszą poczekać.
Przy okazji znalazłem ok. 2 tuzinów prawdopodobnie błędnych punktów adresowych, jestem w bieżącym kontakcie z urzędem gminy, po zweryfikowaniu mojego zgłoszenia przez gminę naniosę odpowiednie poprawki.