osmapa.pl

Hmm, mać. Nie. Rzeczywiście.

W takim razie: czy istnieje jakaś intuicyjna i sprawna wyszukiwarka, do której można się podłączyć?
Taki Yanosik zwraca właściwy adres (na siódmej pozycji, ale przynajmniej jest).

Ja wiem, że można przy odrobinie uporu sobie poradzić, ale żeby pokazywać zabawkę ludziom potrzebujemy wyszukiwarki, która nie wymaga uporu. Teoretycznie nie wydaje się to trudniejsze, niż to, co Nominatim już robi, można wyłapać wszystko, co w zapytaniu wygląda na numer domu (choćby wszystko, co zaczyna się od cyfry) i zadać kilka zapytań:

  1. takie, jakie wyszukiwarka normalnie zadaje
  2. jedno lub kilka zapytań, gdzie wszystko, co może być numerem budynku próbujemy spasować z addr:housenumber, a resztę z ulicą i ewentualnie miastem
    Następnie zapytania, które nic nie zwrócą olać, a wyniki pozostałych uporządkować z umiarkowanym sprytem - im mniej wyników zwróciło zapytanie, tym wyżej te wyniki lądują.
    Should do the trick…

Nie wiem czy ktoś próbował użyć nominatim do geocodingu polskich adesów. Ja próbowałem. To jak rwanie się z motyką na słońce.

Ale mam nadzieję, że Cię to nie zraża i każdy nieprawidłowy adres w życiu poprawiasz jak każdy z nas?

osmapa.pl - styl osmapa.pl - działa do zomm 13 przy wyższych znika :frowning: (przynajmniej u mnie) i jeszcze raz prośba o odświeżenie danych serwera 2 dla osmapa.pl/w/

EDIT 27-11-2017

dwie sprawy do powyższego - widzę że:

  • osmapa.pl - cos nieco się poprawiło w widoczności - działa do zoom 15; potem 16 nie działa; 17 działa i reszta w góę włącznie z 18 nie działa :frowning:

osmapa.pl/w/maxspeed/ teoretycznie data wskazuje na stan mapy na dzien 2x-11-2016 - niestety dane są dużo starsze :frowning: (jak dla mnie sprzed odświeżenia - czyli nic sie nie zmieniło :frowning:

EDIT 27-11-2017
osmapa.pl/w/maxspeed/ - pojawiły się aktualne dane prędkości- wygląda na to iż uaktualniło je po północy.

W sprawie zoomu na osmapa.pl - nic się nie zmieniło :frowning:

Od kilku dni http://osmapa.pl/ otwiera się bardzo powoli lub wcale (przy używaniu WMS’ów).

Na przykład:

wms:http://mapy.geoportal.gov.pl/wss/service/pub/guest/G2_BDOT_BUD_2010/MapServer/WMSServer?FORMAT=image/png&VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=0,1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11&STYLES=&SRS={proj}&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&BBOX={bbox}

Dopiero po północy jest trochę szybciej.

Czy to jest jakiś większy problem, czy też krótkotrwały?

Niestety muszę stwierdzić, że może to mieć związek z danymi tworzonymi dla osmapa.pl/w. Jednym z problemów jest to, że w trakcie “używania” warstw na mapach, baza nie może usunąć tabel związanych z tymi warstwami i coś się blokuje. Pomaga dopiero restart serwera www (z zamknięciem wszystkich połączeń QGis’a z bazą). Nie wiem czy ma to bezpośredni związek z wieszaniem się serwera www. Gdyby ktoś miał jakiś pomysł - proszę o poradę.
Drugi problem dotyczy nowego dysku na którym obecnie działa baza pod wizualizacje. Nie zgłaszałem tego wcześniej, bo obserwowałem sytuację. Aktualizacje bazy postępują bardzo wolno. Nie wiem czy to wina dysku czy jego konfiguracji. Zbyszku gdybyś czytał ten post i miał możliwość zerknięcia w konfigurację dysku/serwera, to proszę o pomoc.

Problem z osmapa.pl/w to jest sprawa oddzielna.
Miałem na myśli to, że przy otwieraniu openstreetmap.org, czekałem dłuższy czas na wyświetlenie mapy, a u dołu była linia z napisem, że czeka na “osmapa.pl/”. Podobnie w JOSM.

Obecnie czekanie na "Łączenie się z piwik.openstreetmap.org trwa 3 minutę.
I tak za każdym razem jak odświeżam widok na openstreetmap.org,

Dzisiaj znowu padła całkiem http://osmapa.pl

Całkiem się posypało wszystko na osmapa.pl/ ?:frowning:

Dołączę się. Nie mam nawet możliwości zalogować się zdalnie. Poproszę kogoś władnego o jakiś restart.

Nie mogę ani otworzyć tej strony ani się dopingać - ktoś wie co się dzieje?

Adresowo ten serwer znajduje się w sieci http://www.zvid.net , ostatnio próbowałem się skontaktować ze zVidem mejlem (bo zrozumiałem, że ta maszyna jest pod jego opieką i w jego własnej sieci), ale bez skutku. Ma ktoś z nim jakiś kontakt?

mi sie strona otwiera ale mapy nie widać - ale z tego co pamiętam korzystam z google chrome i tu się nie otwiera mapa na osmapa.pl na firefoxie nie otwiera się mapa przy zoom 14 i 15 widoczna jest przy 13 i 16

A własnie, co tam słychać w kwestii osmapy? Były jakieś pomysły przejęcia przez Stowarzyszenie - dzieje się coś? Dobrze by było reanimować…

A druga sprawa - czy kod do tej pożytecznej zabawki jest gdzieś na githubie? Miałbym kogoś, kto by to przerobił tak, żeby dało się z tego korzystać również na telefonach (kosmetyka, ale fatalna w skutkach, bo okienka się nawzajem zasłaniają).

To ja się przypomnę z tematem, zwłaszcza że certyfikat nieświeży:

Witryna „osmapa.pl” używa nieprawidłowego certyfikatu bezpieczeństwa. Ten certyfikat utracił ważność 4 sierpnia 2018, 12:08:17 GMT+2. 

Pewnie jestem nie na bieżąco, ale działają gdzieś te starsze narzędzia do podglądu zmian użytkowników, prędkości na drogach, i wielu innych dostępnych kiedyś na osmapa.pl/w/… ?

Dzień dobry.
Zarejestrowałem się tu, gdyż szukam kogoś kto by mi wygenerował mapę w pdf (do wydruku na dużym formacie). Chciałbym mieć mapę ścienną Pomorza w skali 1:150.000 - wydruk we własnym zakresie. Szczegółowość miejscowości, granice gmin, powiatów i województw, drogi istniejące, w budowie i planowane (tu tylko w zakresie A i S). Oczywiście lasy, rzeki jeziora do smaku :slight_smile: Zapłaciłbym za usługę.
Pozdrawiam

Ponawiam pytanie. Co np: z mapą gniazd bocianich?

Obejrzałem sobie tą OSMAPĘ Jak dla mnie beznadzieja. Może mi to ktoś wytłumaczyć dlaczego powstają takie golasy jak to bez żadnych danych o obiektach na mapie umieszczonych? Na OpenStreetMap wystarczy prawym przyciskiem myszy kliknąć na dowolny obiekt aby rozwinąć tabelkę z danymi dodatkowymi. Konkurencyjne mapy gooogle też pokazują bardzo dużo informacji o obiektach na mapie a to coś działaniem przypomina co najwyżej mapę papierową a nie elektroniczną . Nie pierwszy to raz gdy z pozoru fajna mapka z dodatkowymi warstwami widokowymi wszelkie dane kontaktowe i opisowe do punktów POI ma poukrywane. Mapy.cz też się tak zachowują ale tamte przynajmniej niektóre dane pokazują.

Co się dzieje z serwisem OSMapa.pl Wróci? I te wszystkie serwisy mapowe, które były podpięte pod domenę?