To pewnie też, choć moim zdaniem elementem niestety zdecydowanie słabszym w OSM-ie względem Googla jest wyszukiwarka (szczególnie ulic).
Nominatim nie obsługuje do dziś relacji typu street czy associatedStreet skutkiem czego po wpisaniu np. „Poznań Królowej Jadwigi” w Google dostaję jeden wynik mniej więcej w środku długości ulicy, zaś w OSM-ie na początek 10 wyników z fragmentami ulic a po wciśnięciu „Więcej wyników” jeszcze ze 4 fragmenty, mimo że relacja spinające je wszystkie istnieje od dawna…
To by można i bez relacji obsłużyć (moje narzędzie do nazw ulic potrafi), a początkujący to by ci żadnej ulicy nie mógł tknąć, gdyby były w relacjach.
Zgadzam się z RicoElectrico - relacje tutaj nie powinny być potrzebne, bo nawet że sporym doświadczeniem w mapowaniu wolę edytować proste obiekty niż relacje. Nawet multipolygony potrafią mnie przerastać. Oczywiście relacje są niezbędne ale wyszukiwanie ulic nie powinno od nich zależeć.
Serwis monitorowania stanu wód IMGW: http://monitor.pogodynka.pl/. Atrybucja poprawna ale czcionka tyciuteńka. Na monitorach 4k pewnie nie do odszyfrowania
To chyba przypadłość wielu stron opartych na OpenLayers.
Domyślnie jest taka mała i mało kto nadpisuje to w css
Ale jest też pozytyw - w zeszłym roku napisało do nas (zarząd@) IMGW z pytaniem o licencje OSM i czy mogą jej używać - przejrzałem na szybko ich strony i wyszło, że używają kafelków z tiles.openstreetmap.org - napisałem, że to niezgodne z ich polisą i widzę że postawili własny serwer kafli
Czcionki w CSS może mało kto zmienia ale tło dla atrybucji ma rozmiar jakby przygotowany pod większą czcionkę.
Strona korzysta z Bootstrap 3.3.1, który ma taki zapis (przed kompilacją i po kompilacji):
html {font-size: 10px}
Rozmiar czcionki w atrybucji jest opisany tak (w OpenLayers 3.4.0):
.ol-attribution ul {font-size: .7rem}
Czyli 7 px. Gdyby element html miał standardowe font-size: 16px, to atrybucja miałaby 11,2 px. Na osm.org jest 11 px.
Bardzo jestem ciekaw skąd czerpią dane do tych drewnianych map… ?
https://www.sikorka.net/produkt/drewniany-obraz-miasta-krakow-w-debowej-ramie-2/
Google Maps.
Z OSM nie, co można poznać po ścieżce, której w OSM nie ma.
To oczywiście jeszcze niczego nie dowodzi, ale…
A odpowiadając na pytanie:
Drogi na terenie 5. Wojskowego Szpitala Klinicznego są identyczne z tymi na pewnej bardzo popularnej komercyjnej mapie, a bardzo odbiegają od tych w OSM.
Strona do śledzenia satelitów Starlink. Jest atrybucja.
https://james.darpinian.com/satellites/?special=starlink#
Mapka stanów wody na bazie domyślnego stylu OSM bez atrybucji (a właściwie z atrybucją, ale tylko "Foto: / Opracowanie Noizz "):
To wygląda jak zrzut ekranu z mapki wspomnianej w https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=781500#p781500
Wyładowania atmosferyczne live
LightningMaps.org
https://www.lightningmaps.org/#m=oss;t=3;s=0;o=0;b=;ts=0;y=50.3235;x=18.9693;z=9;d=2;dl=2;dc=0;
Mapa nieba on-line Stellarium https://stellarium-web.org/
OSM użyte do wskazania miejsca z którego chcemy obejrzeć sobie niebo.
https://pomorzezachodnie.travel/Poi/a,2001/Grota_Toepffera
Co ciekawe, mapa obejmuje swoim zasięgiem całą Europę w dużym zoomie. Jest to zrealizowane jako usługa WMS z GeoServera - ciekawe w kontekście tego o czym mówił jendrusk na swojej prezentacji - że ma to słabą wydajność. Oraz czy sami opracowali styl.
Stara mapa, dane sprzed 5 lat.
Wydajność jest faktycznie słaba.