A propos korona.ws z wątku “miejsca używające OSM”.
Autor już sam hostuje kafelki. Ale coś nie tak poszło przy instalacji stylu. Brak etykiet miast. (To nie jest aż tak palący problem, bo i tak podawane przez MZ dane są zagregowane wg województw).
Od kilku dni na stylu domyślnym nie renderują się nowe zmiany. Gdzieś przemknęła mi informacja o wyłączeniu serwerów (?), ale nie mogę sobie przypomnieć gdzie to było. Czy ktoś orientuje się o co chodzi?
O wyłączeniu nie widziałem informacji, tylko o tym że serwery są ostatnio przeciążone (info na dzień 2020-03-16). Napisał o tym Michał B. na Facebooku (link) i podawał tam link do Tweetera (link). Może tego szukałeś?
Jak rozumiem, ta zmiana “Remove rendering of residential/unclassified, track, foot/cycleway highway areas (#4096)” nie została wprowadzona w 5.1.0 mimo że jest na liście zmian?
Tak średnio mi się podoba ta zmiana. Chodzi o bankomaty. One są często przy samych bankach, więc teraz będą też je przesłaniać na z18? Pytanie, co jest ważniejsze, bank czy bankomat. Czy dajecie priorytet któremuś z nich jeśli są blisko siebie i nie da się dwóch wyświetlić?
Właśnie dlatego tę zmianę kiedyś wprowadziłem, żeby mniejsze elementy nie przesłaniały większych. Nikt dotąd nie powiedział jaki jest z tym problem, jak widać, ani nie podał lepszej (bardziej neutralnej albo obiektywnej) metody niż wielkość. Dominuje przekonanie, że ważne elementy powinny być widoczne wcześniej, ale nikt nie powiedział jakie są reguły “ważności”. W tym wypadku nadal się nie dowiedziałem, dlaczego reguła wielkości jest OK w większej skali (bo wreszcie ktoś zauważył, że to nie jest wzięte z kapelusza), a nie jest OK w mniejszej.
Proponuję takie uwagi zgłaszać bezpośrednio i w ogóle brać aktywny udział w tych dyskusjach, bo inaczej opiekunowie robią po swojemu (mam wrażenie, że coraz bardziej).
Padła propozycja, żeby wyświetlać nowe tagi placówek dyplomatycznych (office=diplomatic) jako flagi w kolorze biur, a jednocześnie przestać renderować stare ikony dla amenity=embassy (niezbyt precyzyjne, więc to pewnie nie były tylko ambasady):
O ile wprowadzenie ikonek dla nowych tagów mnie przekonuje, to usuwanie starego tagowania w chwili, kiedy jeszcze połowa została, to zbytni pośpiech i proszenie się o masowe edycje:
Proponuje albo pominąć usuwanie dopóki ilość nie spadnie do ~2k (to najmniejsza ilość kwalifikująca do renderowania), albo wstrzymać całą poprawkę do tego czasu.
Wysłałem mejla na talk, żeby wszyscy chętni mogli się na ten temat wypowiedzieć:
Dla ścisłości - nowe są renderowane bodaj od początku, bo należą do klucza “office”, a te obiektu domyślnie są wyświetlane jako granatowe kropki, np. tu:
A propos wspominanego chyba suboptymalnego etykietowania poligonów (np. shop) ikonami. Odpowiada za to funkcja ST_PointOnSurface()
Będzie możliwość obliczenia “bieguna niedostępnośći” w PostGIS-ie poprzez funkcję ST_MaximumInscribedCircle()
Punkt ten tak jak ST_PointOnSurface() zawsze leży w środku poligonu, ale w bardziej dogodnym i estetycznym miejscu.
Dla przypomnienia ST_PointOnSurface() przecina poziomą linią poligon w połowie wysokości. Zwracany jest środkowy punkt części wspólnej linii z poligonem. Często daje to słabą pozycję etykiet. http://postgis.net/2020/07/18/postgis-3.1.0alpha2/ https://download.osgeo.org/postgis/docs/postgis-3.1.0alpha2.pdf str. 422