Hej, jestem autorem tej strony. Poprawiłem widoczność atrybucji oraz przeniosłem się na własny serwer tile-ów. Przepraszam za zamieszanie. Szanuję bardzo Waszą pracę. Dzięki!
Wydaje mi się, że powodem linkowania do Google Maps może być sposób prezentacji dodatkowych danych o obiekcie - dla porównania ten sam obiekt w obu serwisach i jak widać Google jest jednak bardziej przyjemne dla ludzkiego oka. Google Maps (link):
To pewnie też, choć moim zdaniem elementem niestety zdecydowanie słabszym w OSM-ie względem Googla jest wyszukiwarka (szczególnie ulic).
Nominatim nie obsługuje do dziś relacji typu street czy associatedStreet skutkiem czego po wpisaniu np. „Poznań Królowej Jadwigi” w Google dostaję jeden wynik mniej więcej w środku długości ulicy, zaś w OSM-ie na początek 10 wyników z fragmentami ulic a po wciśnięciu „Więcej wyników” jeszcze ze 4 fragmenty, mimo że relacja spinające je wszystkie istnieje od dawna…
Zgadzam się z RicoElectrico - relacje tutaj nie powinny być potrzebne, bo nawet że sporym doświadczeniem w mapowaniu wolę edytować proste obiekty niż relacje. Nawet multipolygony potrafią mnie przerastać. Oczywiście relacje są niezbędne ale wyszukiwanie ulic nie powinno od nich zależeć.
Serwis monitorowania stanu wód IMGW: http://monitor.pogodynka.pl/. Atrybucja poprawna ale czcionka tyciuteńka. Na monitorach 4k pewnie nie do odszyfrowania
Domyślnie jest taka mała i mało kto nadpisuje to w css
Ale jest też pozytyw - w zeszłym roku napisało do nas (zarząd@) IMGW z pytaniem o licencje OSM i czy mogą jej używać - przejrzałem na szybko ich strony i wyszło, że używają kafelków z tiles.openstreetmap.org - napisałem, że to niezgodne z ich polisą i widzę że postawili własny serwer kafli
Z OSM nie, co można poznać po ścieżce, której w OSM nie ma.
To oczywiście jeszcze niczego nie dowodzi, ale…
A odpowiadając na pytanie:
Drogi na terenie 5. Wojskowego Szpitala Klinicznego są identyczne z tymi na pewnej bardzo popularnej komercyjnej mapie, a bardzo odbiegają od tych w OSM.