Pobranie danych państw, regionów i miast

Witam, muszę pobrać dane wszystkich państw świata, wraz z ich regionami oraz miastami (miasta muszą posiadać współrzędne GPS). Jaki jest najlepszy sposób żeby to zrobić wykorzystując OSM? Próbowałem wykonać to przy użyciu Overpass turbo, ale to chyba za wiele danych, żeby takie zapytanie przeszło. Dzięki za odpowiedź.

Pytanie konkretnie co rozumiesz pod pojęciem „dane wszystkich państw świata”?
Sama lokalizacja akurat jest do wyciągnięcia z overpass:
http://overpass-turbo.eu/s/Rre

Pewnie nazwy i współrzędne miast.

Z planet.openstreetmap.org można ściągnąć sobie dane OSM dla całego świata i przefiltrować przez osmfilter lub osmosis.

Pytanie do autora wątku: co właściwie chcesz zrobić? Tylko wyświetlić je na mapie? Geokodować? Być może będzie gotowiec dla Twojego zastosowania.
To może być tzw. problem XY.

Już tu jest problem - nie ma jednej listy wszystkich państw świata :slight_smile:

Dokładniej chodzi mi o nazwy państw, nazwy regionów oraz nazwy miast wraz z ich koordynatami. Problemem jest to, że nie wiem czy istnieje możliwość wyciągnięcia danych zachowując relacje pomiędzy nimi, bo dane mają docelowo trafić do relacyjnej bazy danych.

Jak wyżej, dane muszę wrzucić do relacyjnej bazy.

Oczywiście, że można pobrać dane z zachowaniem relacji między nimi. Nawet overpassem to można zrobić.

Państwa i regiony należy wyodrębnić po relacjach granic z odpowiednim admin_level. A jakim - to sobie trzeba na wiki sprawdzić. Przy czym kody dla regionów są różne w różnych krajach, więc takie proste to nie będzie.
Co do nazw miast - trzeba wziąć pod uwagę, że większość to będą nazwy w języku i alfabecie lokalnym. O ile to ma znaczenie:)

Dzięki za pomoc :wink: