@grelus - praca była dobrze otagowana do czasu wkroczenia kol. kasmar00 - prace poprawiłem - area:highway nie sprawia problemu. Problemy tworzą właśnie area=yes którym także przypisuje się rolę/tag highway=footway/cycleway/czy inne. To zostało zrobione. I to zostało poprawione przez mnie. W pierwszej chwili ucieszyłem się wchodząc w link na openstreetmap.org w tym własnie miejscu że w końcu renderuje się moja praca ale po sprawdzeniu innych miejsc i brakiem takiego widoku kliknąłem okienko do z danymi mapy i pokazał się ten błąd. w informacjach.
@pio_122
znalazłem tę informację także w josm (zapomniałem o niej ), nie męczyłem już kasmar00 'a swoimi uwagami bo widziałem tam uwagę innego członka społeczności OSM.
pytanie - bo mam problem z budynkami w sensie kiedy 3/4 podstawy budynku jest pod ziemią (parkingi podziemne) a 14 stoi faktycznie nad ziemią. Jak to poprawnie otagować? Kiedyś widziałem coś z building:level:underground (?) dla części podziemnej.
@Yankers - z dostosowywaniem area:highway przy zmianach danych nie ma jakichś problemów bo jak ktoś tego nie zna nic się nie stanie - błąd wywali tylko podkład ze sprawdzaniem poprawności tych danych area:highway który nie działa :(.
Nie wiem może się nie znam ale będę uważał że błędy w routingu powodują właśnie tagi area=yes dla chodników, placów, powierzchni stacji benzynowych do których obrysów dodawany jest tag highway=typ_drogi.
Choszczno poprawione i idziemy dalej.
@kasmir00 - prośba - nie dodawaj do area:highway=typ_drogi tagów area=yes + highway+typ_drogi
Osmand domyślnie renderuje area:highway. Przykrywa to jednak normalnymi drogami, więc coś widać dopiero na dużym zbliżeniu. Nie wiem jaki jest sens takiego renderingu.
istnieje jednak renderer area:highway gdzie jest on widoczny - to po prostu osmapa.pl (wiedziałem że gdzieś to jeszcze widziałem ale nie byłem pewien gdzie) i wygląda to tak:
Fakt, osmapa.pl wyświetla, a nawet renderuje na nowo kafle na wysokich zoomach, jednakże dane są sprzed paru tygodni. Jest więc mało przydatna dla aktywnych mapowiczów a:h.
Jestem nieco innego zdania - oba schematy posiadają wbudowane mechanizmy psucia dotychczasowych danych w osm, dopiero gdy mapujący jest tych niebezpieczeństw świadomy, może tagować w sposób neutralny. Zauważyłem jednak, że wyznacznikiem poprawności jest rendering, a nie prawidłowe tagowanie i dlatego efekty budzą mieszane uczucia.
Gdyby ktoś interesował się przebiegiem nowych linii kolejowych, może za jakiś czas będą w budowie, to polecam póki co najbardziej szczegółowe powszechnie dostępne mapy: https://cpk.pl/pl/inwestycja/ssl
Spora cześć danych widocznych na tych mapkach pochodzi z OSM (drogi, lasy).
W legendzie są wymienione liczne źródła (łącznie z OpenStreetMap), ale bez podania, jakie dane z nich pochodzą.
Cześć, trafiłem niechcąco w moich rodzinnych stronach na mapującego warmia123, który mimo rejestracji na OpenStreetMap 2 lata temu dopiero teraz zaczął mapować i robi sporo podstawowych błędów. Zwróciłem na to uwagę w komentarzach do kilku changesetów (3 dni temu) ale póki co bez reakcji z jego strony. Niektóre zmiany są ok ale z grubsza rzecz ujmując porobił też dużo bałaganu dodatkowo robiąc bardzo dużo edycji w jednym changesecie. Oto jeden z przykładów: https://www.openstreetmap.org/changeset/78010878.
OsmCha z twórczością mapującego: warmia123 na OSMCHA
Zastanawiam się, czy warto robić reverty (których jeszcze nigdy nie robiłem), czy po prostu przysiąść do obszaru i dłubać poprawki. Jaka jest Wasza opinia?
Jeśli zmiany są ewidentnie błędne (np. typowe takie jak „poprawa” kategorii dróg żeby „ładniej” się wyświetlały) lub wandalizujące (usuwanie prawidłowych obiektów, tworzenie fikcyjnych) - revert. W innych przypadkach - komentarz do zmiany + odczekanie kilku dni, w przypadku braku reakcji, ewentualna wizja lokalna + poprawa obiektów.
Dodatkowo komentarze do zmian w stylu …. gg czy ff nie świadczą dobrze o skrupulatności mapującego.
P.S. Szkołę Podstawową w Płoskini już poprawiłem, bo pousuwał tam z budynków tag building.
Z kolei z Tartaku obok i obszaru firmy rolniczej zrobił budynki.
Dublowanie nazw istniejących na węzłach w landuse=residential też do usunięcia.
Faktycznie jest tego trochę…
Dzięki RicoElectrico. Może to pomoże i nie będzie dalszego psucia mapy. szydzio trochę tam poprawił, ja też tam kilka groszy wcisnąłem, więc mapa wraca do normalności. Nie robię revertów - niektóre zmiany warmia123 są na plus, więc tylko staram się ogarnąć te złe rzeczy.
Wysłanie wiadomości użytkownikowi i tak skutkuje powiadomieniem mailowym, tak samo jak komentarz do changesetu. Zatem niewiele to zmieni z punktu widzenia użytkownika, który nie sprawdza lub ignoruje e-maile z OSM.
Informacja o nieodczytanych wiadomościach w poczcie wewnętrznej OSM jest wyświetlana w przeglądarce użytkownika, w prawym górnym rogu. Edytujący w iD widzą to cały czas.
A użytkownicy JOSMa w momencie dostania wiadomości dostają na ekranie informację o tym.
Zdecydowanie wyznanie protestanckie, zatem denomination=protestant, ewentualnie denomination=evangelical, bo Kościoły Wolnochrześcijańskie mają charakter ewangelikalny.
W takim razie pozostaje ustalenie nazwy, to jest “Zbór Chrześcijan”, “Zbór Chrześcijan w RP”, “Kościół Wolnych Chrześcijan”. Czy to w ogóle jest kościół - a więc czy ma być place_of_worship?
Czy jakiś spec od obiektów 3D mógłby zrobić coś z Kolumną Zygmunta w Warszawie, bo obecnie ma ona 10 cm wysokości? I przy okazji, czy tagowanie jej jako building=yes (podobnie jak pobliskich Kilińskiego i syrenki) jest w ogóle uzasadnione?