Update: sredio sam granicu sa Kosovom. Sad nam je granica sa Kosovom 99.9% ista kao u RPJ-u! (onih 0.01% je granica na Kopaoniku gde se razlikujemo, pa su unete obe kao “claimed_administrative”). Pošto je OSM granica bila mala povučena ka nama, dobili smo ovde još površine u OSM-u:) (tipa, neka naselja, kao Ranatovce i Madjare, su imala samo 20% teritorije u Srbiji, ostatak je bio na Kosovu).
To je prosečna vrednost odstupanja svake tačke. 30m znači kao kad bi neko pomerio ceo krug za 30m u neku stranu. Meni na par primera deluje da jesu stvarno metri. Ako imaš neki primer, bilo bi lakše, pa da ga prodiskutujemo. Apropos preciznosti, smanjiću preciznost sledeći put kad budem generisao, nije namerno, nego prosto nisam se setio da zaokružim brojeve:)
Gledaću, ali stvarno mi je to poslednja stvar da gledam, hoću prvo sredim ove zicere. Kod Ljuptena je slučaj ono što sam pričao - granica jeste solidno precizna, ali postoji gap bukvalno sa svim naseljima, između naselja Rosica, Vukanja, Kulina i Kamenica i moja skripta onda ne može da bude sigurna šta da conflate-uje jer očekuje da pomeri put koji nema naselje na drugoj strani, a jedini nađen put ima drugo naselje na drugoj strani jer u OSM-u nema gapa, nego su spojena naselja i skripta odustaje, jer ako bi pomerala taj put, efektivno bi pomerala i drugo naselje. Ako filtriraš po “Ljupten” na onom mom izveštaju, videćeš da u koloni “Granična naselja” ima upisan samo Ljupten, ne i naselje sa “druge strane”. Ako otvoriš .osm, videćeš jasno te gap-ove. Slobodno možeš ti da uzmeš par primera, pa da vidiš da li je svuda taj problem (čemu sam pravio izveštaj onda:D), tj. da li su gap-ovi stvarno problem svuda, kao što ja sumnjam. Dakle, nije 4000, nego 2000 (svaki put je prijavljen sa obe strane da ne može da se nađe) i da - izgleda da imamo 2000 gap-ova po Srbiji:/ Ne kažem da je problem nerešiv i da ne može opet skripta da ga rešava, samo sam ga ostavio za kasnije. Opet - ako neko želi da pomogne (što pisanjem skripte koja bi razdeljivala ove puteve, što pisanjem uputstva da se skupimo i delimo ih ručno…), slobodno!
Pričao sam malopre sa Guillaume-om na Telegram srpskoj grupi. On kaže da treba dodavati i grad i opštinu samo ako fizički ili pravno ti koncepti postoje odvojeni (tipa ako Jagodina ili Novi Sad ima i gradonačelnika grada i predsednika opštine). Ako ti koncepti ne postoje, onda ne treba dodavati level 8 samo radi dodavanja. Prokomentarisao je i da je mana tog pristupa da neko ko želi da izvuče sve levele 8 neće moći. Ispravite me ako grešim, ali ovi gradovi nemaju i gradonačelnika i predsednika opštine. Čak, novosadski wiki kaže da su opštine samo formalno i statistički postojale. Čak i ja naginjem da ne stavljamo level 8 (mada će mi to oteža pisanje skripte:). Sačekao bih da vidim da li ima još neko da se javi na ovu temu pre nego što nastavim ovako (ignorisanje levela 8, opština, ako je iznad nje grad, a to je jedina opština i ima istu geometriju kao i grad).