Windy.com, een heel mooie toepassing die allerlei aspecten van het weer afbeeldt op OSM kaarten en satelliet beelden.
Alleen echter wordt er niet duidelijk vermeld dat het kaartmateriaal van OSM is. Op hun forum wordt dat al enkele jaren regelmatig aangegeven, maar tot nu toe zonder resultaat.
Zie https://community.windy.com/topic/3353/map-correction
Dat levert in Fryslân wel rare situaties op bij de plaatsen waar de Nederlandse naam bijna niet gebruikt wordt. Binnen Nederland zou ik er voor kiezen om altijd name te pakken in plaats van name:nl, zodat je altijd de gangbare naam hebt. Soms is dat wat ook in name:nl staat, soms name:fy, maar altijd de meestgebruikte term (zoals aangegeven op de blauwe borden aan de rand van de bebouwde kom).
Zelfs de NS noemt Grou en Jirnsum (station Grou-Jirnsum) niet meer Grouw en Irnsum.
Edit: Ik bedenk met trouwens dat in het geval van Grou en Jirnsum de name-tags niet meer goed staan voor name:nl. Beide dorpen voeren op de blauwe borden maar één naam tegenwoordig, en zelfs op de snelweg heet Grou Grou.
Hier een erg interessante app voor android. Met deze app kan je heel gemakkelijk bijdragen aan OSM zonder dat je er verstand van moet hebben. En voor ons als mappers, De app combineerd meerdere van de zelfde verzoeken tot een zodat er niet 10 tallen edits staan van maar één wijziging (zie afbeelding), best netjes.
Hoi mensen, ik gebruik OSM veel om via Bikemap.de MTB-routes uit te zetten.
Inmiddels gebruik ik OSM zoveel, dat ik overweeg om me te verdiepen in het meehelpen van de kaart, gezien ik op de MTB veel “nieuwe” paden tegen kom.
Ik heb echter een vraagje…
Ik teken veel routes in Bikemap. Veel van deze routes zijn aangelegde MTB-paden. Maar vaak als er een nieuw pad is aangelegd, en deze is in OSM aanwezig, kan ik mijn route er toch niet overheen tekenen in Bikemap. Iemand een idee wat hier de reden van is?
Welkom op het forum…
Ik heb het vermoeden dat Bikemap later update dan de data van OSM zelf. Iets toevoegen is direct aanwezig in de data. Routeplanners lopen vaak een week of langer achter. Wanneer je de kaart aanpast volgt de routeplanner een route alsof de weg nog niet aanwezig is. Geduld is meestal de oplossing
Wellicht basecamp of mapsource gebruiken. (Garmin)
Daarin draait bv de Openfietsmap. Die heeft wekelijks een update. Wat je vrijdag intekent staat zaterdag in de kaart.
Kijk even op www.openfietsmap.nl
Je kunt dan in ieder geval je routes intekenen en exporteren naar je navigatieapparaat als gpx bestand.
De kaart dan wekelijks (zaterdag) updaten. De installer draaien. Dan wordt de oude kaart vervangen.
Verder bestaat er ook nog OpenMTBMap https://openmtbmap.org/
Even geen idee wat daar de verversingsgraad is.
Wanneer je basecamp hebt geïnstalleerd kun je ook nog de voorloper mapsource downloaden. De kaarten die in basecamp komen daar vanzelf in.
Zelf gebruik ik liever mapsource om routes uit te zetten. Minder gecompliceerd.
De routes knip en plak ik dan in basecamp om ze om te zetten naar gpx track.
Bijna de hele zaterdag gestoeid met Basecamp, kom ik er net achter dat mijn Teasi de routes niet kan lezen, of eigenlijk anders leest.
Hou het voorlopig wel bij Bikemap. Werkt al jaren prima voor mij. Dan maar even geduld hebben en wachten op Bikemap dat de nieuwe trails zijn geüpdatet.