ale to jest prosty obiekt, podczas gdy tamten był zrobiony w 3D z detalami i szkoda by było wszystko robić od zera. Nie wiem tylko jak wrócić do tamtej mojej zmiany i ją wycofać, może ktoś mi pomóc?
Tu jest twój zestaw zmian: https://www.openstreetmap.org/changeset/48798658
Pytania: czy wygląda tak samo jak poprzednia? I dlaczego stara i nowa są w różnych miejscach? Czy nowa nie powstała dokładnie w tym samym miejscu?
Wielkie dzięki maraf24
Zastosowałem tagowanie tak jak opisane na wiki
highway=footway
surface=stone
ford=stepping_stones
i okazało się że węzeł przecięcia ścieżki ze strumieniem wymaga jeszcze dodatkowego punktowego oznaczenia jako bród ale już błędu nie pokazuje i powinno być dobrze.
Przy przesyłaniu zestawu zmian otrzymałem komunikat w stylu “Placeholder node not found for reference …”?
Jak mogę zlokalizować problem, by go usunąć? Zestaw zmian zawiera sporo poprawek i nie chciałbym utracić efektu pracy.
mam takie pytanie: wioska ma zaimportowane wszystkie adresy, ale obrysy budynków tylko połowy z nich. Brakuje domów, kościoła itp.
Czy istnieje jakiś podstawowy sposób “doimportowania” budynków z danych centralnych? Czy w ogóle na polskiej mapie rysuje się budynki ręcznie?
Jak to ugryźć?
Budynki najszybciej można zrobić w JOSM z pluginem Tracer2 (dodatkowo musi być zainstalowany i uruchomiony Tracer2Server na komputerze). W Tracer2 można wprowadzić konfigurację dla WMS z budynkami z Krajowej Integracji Ewidencji Gruntów i Budynków. Każdy kliknięty budynek Tracer2 obrysowuje zgodnie z WMS ale większej automatyzacji nie da się zrobić.
A możesz podać parametry dla Tracera na których ściąga Ci dobrze budynki z podkładu Krajowej Integracji?
Mi albo strzela budynki obok albo tworzy mnóstwo nadmiarowych węzłów …
Ha, jazda bez trzymanki z tymi instrukcjami, dzięki. Przydałaby się wiki z opisem, jak to wszystko dać do kupy, bo dojście do stanu, w którym widzę czerwone obrysy i tracer coś wypluwa, trwało mi od rana do teraz ;). A zanim te obrysy będą się nadawać na upload, to jeszcze wody w Odrze upłynie.
Chętnie dopisałbym szczegółowe instrukcje dotyczące Tracer2 ale akurat piszę na komórce a dodatkowo na komputerze firmowym zablokowali mi przez firewall dostęp do Tracer2server i sam nie mogę z tego rozwiązania korzystać Na poprzednim laptopie działało wszystko bezproblemowo (bez firewall) i dlatego takie rozwiązanie polecałem. Spróbuję jutro na prywatnym komputerze zweryfikować ustawienia Tracer2 i wtedy instrukcja będzie bardziej profesjonalna.
Niestety nie udało mi się zmusić Tracer2 do współpracy z KIEG. Stare ustawienia nie działają, nowych nie udało mi się znaleźć. Będę próbował dalej, bo Tracer2 jest zarąbisty do nanoszenia budynków o ile działa :-). Jak coś wymyślę, to na pewno dam znać.
Znajdź sposób na reprojekcję do EPSG:4326 biorąc jako wejście EPSG:2180 i tracer magicznie zadziała. Może to tu pisałem, ale problem polega na tym, że tracer zawsze prosi o 4326, a ten WMS nie obsługuje wprost takiego odwzorowania i daje redirect HTTP z bboxem w 2180. To tylko przybliżenie i na krawędziach kafelków powoduje szpary, bo oś północ-poludnie tych odwzorowań nie musi się zgadzać. Przez to tracer się gubi.
WMS budynków z Krajowej Integracji zawiera za dużo zanieczyszczeń (czyli drobnych punków wokół linii), co powoduje,że Tracer2 głupieje.
Wydaje mi się, że jest robione celowo, gdyż, kilka lat temu, prawie wszystkie WMS’y budynków było sprawne, co pozwoliło mi nanieść tak wiele budynków.
Może rozmowa z nimi spowoduje poprawę jakości WMS’u.
Można użyć z Wrota Mazowsza,ale z błędem gdyż linie są za grube.
Reasumując, zależy to od jakości WMS’u.