ale to jest prosty obiekt, podczas gdy tamten był zrobiony w 3D z detalami i szkoda by było wszystko robić od zera. Nie wiem tylko jak wrócić do tamtej mojej zmiany i ją wycofać, może ktoś mi pomóc?
Tu jest twój zestaw zmian: https://www.openstreetmap.org/changeset/48798658
Pytania: czy wygląda tak samo jak poprzednia? I dlaczego stara i nowa są w różnych miejscach? Czy nowa nie powstała dokładnie w tym samym miejscu?
Wielkie dzięki maraf24
Zastosowałem tagowanie tak jak opisane na wiki
highway=footway
surface=stone
ford=stepping_stones
i okazało się że węzeł przecięcia ścieżki ze strumieniem wymaga jeszcze dodatkowego punktowego oznaczenia jako bród ale już błędu nie pokazuje i powinno być dobrze.
Przy przesyłaniu zestawu zmian otrzymałem komunikat w stylu “Placeholder node not found for reference …”?
Jak mogę zlokalizować problem, by go usunąć? Zestaw zmian zawiera sporo poprawek i nie chciałbym utracić efektu pracy.
mam takie pytanie: wioska ma zaimportowane wszystkie adresy, ale obrysy budynków tylko połowy z nich. Brakuje domów, kościoła itp.
Czy istnieje jakiś podstawowy sposób “doimportowania” budynków z danych centralnych? Czy w ogóle na polskiej mapie rysuje się budynki ręcznie?
Jak to ugryźć?
Budynki najszybciej można zrobić w JOSM z pluginem Tracer2 (dodatkowo musi być zainstalowany i uruchomiony Tracer2Server na komputerze). W Tracer2 można wprowadzić konfigurację dla WMS z budynkami z Krajowej Integracji Ewidencji Gruntów i Budynków. Każdy kliknięty budynek Tracer2 obrysowuje zgodnie z WMS ale większej automatyzacji nie da się zrobić.
A możesz podać parametry dla Tracera na których ściąga Ci dobrze budynki z podkładu Krajowej Integracji?
Mi albo strzela budynki obok albo tworzy mnóstwo nadmiarowych węzłów …
Ha, jazda bez trzymanki z tymi instrukcjami, dzięki. Przydałaby się wiki z opisem, jak to wszystko dać do kupy, bo dojście do stanu, w którym widzę czerwone obrysy i tracer coś wypluwa, trwało mi od rana do teraz ;). A zanim te obrysy będą się nadawać na upload, to jeszcze wody w Odrze upłynie.
Chętnie dopisałbym szczegółowe instrukcje dotyczące Tracer2 ale akurat piszę na komórce a dodatkowo na komputerze firmowym zablokowali mi przez firewall dostęp do Tracer2server i sam nie mogę z tego rozwiązania korzystać Na poprzednim laptopie działało wszystko bezproblemowo (bez firewall) i dlatego takie rozwiązanie polecałem. Spróbuję jutro na prywatnym komputerze zweryfikować ustawienia Tracer2 i wtedy instrukcja będzie bardziej profesjonalna.
Niestety nie udało mi się zmusić Tracer2 do współpracy z KIEG. Stare ustawienia nie działają, nowych nie udało mi się znaleźć. Będę próbował dalej, bo Tracer2 jest zarąbisty do nanoszenia budynków o ile działa :-). Jak coś wymyślę, to na pewno dam znać.