Zdarzyło się takie oznakowanie kiedyś w Polsce. W efekcie nawigacje omijały tę drogę. W końcu ktoś pokasował tagi.
Innych przypadków nie przypominam sobie, więc mogę bezpiecznie twierdzić, że tak tego nie tagujemy - tym bardziej, że jest crossing:barrier).
Wyjątkiem mogą być szlabany stale zamknięte, czy otwierane na żądanie. Ale tu bym się nie upierał - w końcu odpowiednie tagi access można w takiej sytuacji dać na drodze przebiegającej przez tory.
Gdy to mapowałem nie udało mi się tam zaobserwować ruchu samochodowego, a gdy naciskałem przycisk reakcji nie było. Może jakiś tubylec wie jak to wygląda na codzień, szczególnie że drogę w pobliżu szlabanu właśnie wyremontowano - choć bez ostatnich metrów do szlabanu.
Piesi korzystają z przejścia podziemnego.
Jak wiesz coś więcej to napisz.
Ja tam nie byłem. Po prostu zdziwił mnie szlaban na mapie przy przejeździe kolejowym. To znaczy to jest szlaban zamknięty na stałe? I “na żądanie” w opisie znaczy “otwierany na żądanie”?
Tak, szlaban jest stałe zamknięty i wg informacji trzeba zasygnalizować przyciskiem, że się chce przejechać. Nawet jeśli to działa, to objazd tego odcinka sąsiednimi drogami jest krótki i pewnie nikomu nie chce się z takiego “udogodnienia” korzystać.
Nie wiem czy to dobre miejsce dla moich pytań, ale i tak je zadam :). Chcę wygenerować dwie mapy do druku. Pierwsza, to mapa mojego miasta (Góra, dolnośląskie), chciałbym, żeby były widoczne nazwy ulic, nie jako indeks tylko na mapie w miejscach ulic. Druga mapa, to mapa sieci drogowej powiatu górowskiego, najlepiej z numerami dróg. Jakich narzędzi najlepiej użyć do tego celu? Co do rozmiaru papieru to nie mam ograniczeń (no dobra A0 mnie ogranicza) Najważniejsza jest czytelność map.
Pozdrawiam
Malanow
ale to jest prosty obiekt, podczas gdy tamten był zrobiony w 3D z detalami i szkoda by było wszystko robić od zera. Nie wiem tylko jak wrócić do tamtej mojej zmiany i ją wycofać, może ktoś mi pomóc?
Tu jest twój zestaw zmian: https://www.openstreetmap.org/changeset/48798658
Pytania: czy wygląda tak samo jak poprzednia? I dlaczego stara i nowa są w różnych miejscach? Czy nowa nie powstała dokładnie w tym samym miejscu?
Wielkie dzięki maraf24
Zastosowałem tagowanie tak jak opisane na wiki
highway=footway
surface=stone
ford=stepping_stones
i okazało się że węzeł przecięcia ścieżki ze strumieniem wymaga jeszcze dodatkowego punktowego oznaczenia jako bród ale już błędu nie pokazuje i powinno być dobrze.