Podejrzewam, że to zmiana algorytmu wyznaczania środka obszarów z Mapnika na to, co oferuje PostGIS. Zaleta jest taka, że to pozwoli na migrację do mapy wektorowej, ale dobrze by było, gdyby ktoś przeportował lepszy algorytm Mapnika do PostGIS-a poprzez bibliotekę OSGEO, z której on korzysta, i która podejmuje kiepskie decyzje w niektórych nietypowych kształtach. Pisałem o tym niedawno i nadal szukamy ochotników:
Paczkomaty - to dość popularne urządzenia (przynajmniej w Polsce), a nie doczekały się dedykowanej ikony wyświetlania.
Ktoś może kojarzy czy było to wcześniej rozważane?
I jeśli nie było, to w jaki sposób ruszyć taki pomysł?
Raczej nadal są tak oznaczane - wystarczy w wyszukiwarce szablonów w ID wpisać hasło paczkomat, dostajemy gotowy zestaw, tj. amenity=vending_machine + vending=parcel_pickup;parcel_mail_in.
Podobnie w JOSM, w wyszukiwarce szablonów po wpisaniu hasła „paczkomat” również dostajemy podpowiedź kategorii „Automat sprzedający” i z listy sprzedawane produkty „paczkomat”.
Bądźmy szczerzy - wobec powyższych presetów w dwóch najpopularniejszych edytorach nowy schemat tagowania (tj. amenity=parcel_lockers) nigdy się nie przyjmie.
Jesteśmy wobec tego w impasie - nie będziemy renderować „staro-schematowych” paczkomatów bo mają „broken tagging” a „nowo-schematowych” też nie będziemy renderować bo w zasadzie nie ma czego (symboliczne ilości).
Przynajmniej jednak renderują się w OSMAnd-dzie (jako vending_machine) i co ciekawe w tym projekcie nikt nie ma z tym problemu…
Ogólnie OsmAnd może wiele rzeczy pokazuje, ale nikt szablonów i tłumaczeń nie sprawdza. Aplikacja jest prawie tak samo toporna i słabo przetestowana, jak była 8 lat temu, gdy ją instalowałem pierwszy raz.
Moim głównym zastrzeżeniem do nowego schematu jest niemożność użycia go równolegle ze starym, oba używają klucza amenity.
A propos korona.ws z wątku “miejsca używające OSM”.
Autor już sam hostuje kafelki. Ale coś nie tak poszło przy instalacji stylu. Brak etykiet miast. (To nie jest aż tak palący problem, bo i tak podawane przez MZ dane są zagregowane wg województw).
Od kilku dni na stylu domyślnym nie renderują się nowe zmiany. Gdzieś przemknęła mi informacja o wyłączeniu serwerów (?), ale nie mogę sobie przypomnieć gdzie to było. Czy ktoś orientuje się o co chodzi?
O wyłączeniu nie widziałem informacji, tylko o tym że serwery są ostatnio przeciążone (info na dzień 2020-03-16). Napisał o tym Michał B. na Facebooku (link) i podawał tam link do Tweetera (link). Może tego szukałeś?
Jak rozumiem, ta zmiana “Remove rendering of residential/unclassified, track, foot/cycleway highway areas (#4096)” nie została wprowadzona w 5.1.0 mimo że jest na liście zmian?