Wrzucanie wszystkiego jak leci do name uważam za niepoprawne.
Przynajmniej część z tych nazw-stonóg da się opisać specyficznymi tagami typu operator.
Name w/g wiki to „powszechna domyślna” (common default) nazwa, od tych oficjalnych mega-długaśnych jest official_name.
Najlepiej, nie zaleca się bowiem wrzucania wartości tagów ze średnikiem.
Czy szlabany przy przejazdach kolejowych też mapujemy? Myślałem, że tylko te przy osiedlach mieszkaniowych, które są zamknięte i dostęp do drogi jest prywatny. Wiki mówi, że barrier=lift_gate “służy do oznaczania szlabanu (rogatki) blokującego dostęp przez dany punkt”, a te przy przejazdach kolejowych są przez większość czasu otwarte.
Często śmietniki na osiedlach są umieszczone w małych budyneczkach (mur z trzech stron + dach) i zastanawiam się czy można jakoś skategoryzować taki budynek, żeby nie zostawiać building=yes.
Zdarzyło się takie oznakowanie kiedyś w Polsce. W efekcie nawigacje omijały tę drogę. W końcu ktoś pokasował tagi.
Innych przypadków nie przypominam sobie, więc mogę bezpiecznie twierdzić, że tak tego nie tagujemy - tym bardziej, że jest crossing:barrier).
Wyjątkiem mogą być szlabany stale zamknięte, czy otwierane na żądanie. Ale tu bym się nie upierał - w końcu odpowiednie tagi access można w takiej sytuacji dać na drodze przebiegającej przez tory.
Gdy to mapowałem nie udało mi się tam zaobserwować ruchu samochodowego, a gdy naciskałem przycisk reakcji nie było. Może jakiś tubylec wie jak to wygląda na codzień, szczególnie że drogę w pobliżu szlabanu właśnie wyremontowano - choć bez ostatnich metrów do szlabanu.
Piesi korzystają z przejścia podziemnego.
Jak wiesz coś więcej to napisz.
Ja tam nie byłem. Po prostu zdziwił mnie szlaban na mapie przy przejeździe kolejowym. To znaczy to jest szlaban zamknięty na stałe? I “na żądanie” w opisie znaczy “otwierany na żądanie”?
Tak, szlaban jest stałe zamknięty i wg informacji trzeba zasygnalizować przyciskiem, że się chce przejechać. Nawet jeśli to działa, to objazd tego odcinka sąsiednimi drogami jest krótki i pewnie nikomu nie chce się z takiego “udogodnienia” korzystać.
Nie wiem czy to dobre miejsce dla moich pytań, ale i tak je zadam :). Chcę wygenerować dwie mapy do druku. Pierwsza, to mapa mojego miasta (Góra, dolnośląskie), chciałbym, żeby były widoczne nazwy ulic, nie jako indeks tylko na mapie w miejscach ulic. Druga mapa, to mapa sieci drogowej powiatu górowskiego, najlepiej z numerami dróg. Jakich narzędzi najlepiej użyć do tego celu? Co do rozmiaru papieru to nie mam ograniczeń (no dobra A0 mnie ogranicza) Najważniejsza jest czytelność map.
Pozdrawiam
Malanow