Zmienione sorki. Żle spojrzałem. Nowy link z pełnym dostępem.
https://drive.google.com/file/d/0BxCJufY-5R38OTJkcVNHSXBocl9SMEs1TTQwZHpJc21VUlVZ/view?usp=sharing
Zmienione sorki. Żle spojrzałem. Nowy link z pełnym dostępem.
https://drive.google.com/file/d/0BxCJufY-5R38OTJkcVNHSXBocl9SMEs1TTQwZHpJc21VUlVZ/view?usp=sharing
Zmienione sorki. Żle spojrzałem. Nowy link z pełnym dostępem.
https://drive.google.com/file/d/0BxCJufY-5R38OTJkcVNHSXBocl9SMEs1TTQwZHpJc21VUlVZ/view?usp=sharing
Zanim cokolwiek zmienię - mam zaufać całkowicie tym danym? Pytam, bo nowy obszar:
a) miejscami wydaje się nieznacznie pomniejszony
b) elimininuje wdzierające się w głąb “wyłączenia” (kształtem wyglądają jak przebieg rzeki).
c) “zagarnia” znajdujące się od wschodu Rozlewisko Pasternak
Zanim cokolwiek zmienię - mam zaufać całkowicie tym danym? Pytam, bo nowy obszar:
a) miejscami wydaje się nieznacznie pomniejszony
b) elimininuje wdzierające się w głąb “wyłączenia” (kształtem wyglądają jak przebieg rzeki).
c) “zagarnia” znajdujące się od wschodu Rozlewisko Pasternak
Można zaufać w 100% dane pochodzą z oficjalnego rejestru “CRFOP” i mogą się tam znaleźć jedynie po dokonania zmian w ustawie dotyczącej konkretnego obiektu. Bardziej zaufanych danych w Polsce nie ma. Plik pochodzi bezpośrednio od http://crfop.gdos.gov.pl
Można zaufać w 100% dane pochodzą z oficjalnego rejestru “CRFOP” i mogą się tam znaleźć jedynie po dokonania zmian w ustawie dotyczącej konkretnego obiektu. Bardziej zaufanych danych w Polsce nie ma. Plik pochodzi bezpośrednio od http://crfop.gdos.gov.pl
Niech Ci Wielka Mapująca Bogini w oszczędzonych kilometrach w dojeździe do domu wynagrodzi.
c) “zagarnia” znajdujące się od wschodu Rozlewisko Pasternak
Wygląda to dziwnie, że jeden obszar chroniony zawiera drugi, ale się zdarza. Gdyby dotrzeć do źródeł to pewnie by się okazało, że za ustanowienie obu odpowiadają różne podmioty.
Pytanie dotyczy ul. Wierzbięcice w Poznaniu. Czy można usunąć wysepki tramwajowe, które mogą sugerować, że na tym odcinku ulica jest dwujezdniowa? Naniesione w rejonie przystanków fragmenty z access=no też dotyczą całej długości ulicy, nie tylko rejonu przystanków.
Drugie wyjście to w całości narysować ulicę dwoma liniami - jest to szeroka jezdnia z asfaltowym torowiskiem pośrodku, częściowo oddzielonym białą ciągłą linią od jezdni. Nie ma wydzielonego buspasa na torowisku.
Obecne rozrysowanie nijak nie odzwierciedla rzeczywistości, w Yanosiku generuje niepoprawne wskazówki (nie wiem jak w innych nawi).
https://www.openstreetmap.org/search?whereami=1&query=52.39412%2C16.92137#map=18/52.39412/16.92137
Proszę o opinie.
A jakie są te wskazówki generowane przez Yanosika, i w którym miejscu? Bo przypominam sobie, że ktoś już zgłaszał takie problemy właśnie przy Yanosiku.
Komenda “skręć w prawo” przy omijaniu wysepek przystanków. A jako, że w jednym przypadku zaraz za wysepką jest skrzyżowanie, to dość mocno wprowadza w błąd. Zwłaszcza, że to ulica jednokierunkowa, pod prąd
Edit: A nie, wskazówka jest przy Żupańskiego, też jednokierunkowej ale na szczęście nie pod prąd.
To się da rozwiązać programowo - wystarczy sprawdzić, czy dalsze odcinku linii (do rozwidlenia) nie skręcają w lewo.
A jakiś łatwiejszy sposób? Może jednak uprościmy rozrysowanie tej ulicy?
A jakiś łatwiejszy sposób?
Dodać extra tag na użytek nawigacji? Albo posiłkować się obecnością lub nie turn:lanes?
Może jednak uprościmy rozrysowanie tej ulicy?
Problem jest globalny, bo takich dróg i ulic z wysepkami są tysiące.
Prośba o sprawdzenie czy dobrze to dodałem. Mam wątpliwość a propos skrzyżowania na południowy zachód od ronda.
https://www.openstreetmap.org/#map=19/49.69892/20.92622
Plus, tam jest relacja szlaku rowerowego. https://www.openstreetmap.org/relation/2748592
https://malopolska.szlaki.pttk.pl/588-pttk-malopolska-wielokulturowy-szlak-rowerowy
Czy wystarczy dodać tylko jeden kierunek, skoro szlak ma go ustalony? No i relacja chyba jest niekompletna.
Wygląda OK. Wszystkie możliwości kierunków jazdy na tym skrzyżowaniu są zachowane, na odcinku ronda i bezpośrednio w jego okolicy relacja szlaku jest zachowana, ciągłości pozostałej części nie sprawdzałem. Uważam, że wystarczy jeden kierunek jeżeli chodzi o sam szlak. Dodałem przejścia dla pieszych i zmieniłem drogę odchodzącą na północ od ronda w prawo z unclassified na service (bo to serwisówka moim zdaniem jest).
Wielkie dzięki!
https://www.openstreetmap.org/note/1467206
Swoją drogą trochę wstyd, że tyle czasu leżała uwaga o moście, którego budowa była relacjonowana przez wiele lokalnych mediów:
https://gazetakrakowska.pl/most-w-jankowej-za-8-milionow-zlotych-wreszcie-jest-gotowy/ar/13163799
https://gorlice.naszemiasto.pl/tag/jankowa-most
http://naszabobowa.pl/most-w-jankowej-oficjalnie-odebrany/69365/
Itp. itd.
Pytanie dotyczy ul. Wierzbięcice w Poznaniu. Czy można usunąć wysepki tramwajowe, które mogą sugerować, że na tym odcinku ulica jest dwujezdniowa?
Raczej nie, wysepki są tam faktycznie wyniesione, rozgraniczają w miejscu okolicy przystanków drogę na trzy jezdnie (dwie samochodowe. jedna tram+bus) oraz stanowią miejsce oczekiwania (highway=platform)
Drugie wyjście to w całości narysować ulicę dwoma liniami - jest to szeroka jezdnia z asfaltowym torowiskiem pośrodku, częściowo oddzielonym białą ciągłą linią od jezdni. Nie ma wydzielonego buspasa na torowisku.
Poza przystankami jest to kropka druga/pierwsza (torowisko wydzielone z dopuszczeniem bus) z punktu Mapowanie ze strony wiki https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:Tag:railway%3Dtram natomiast na przystankach-trzecia (torowisko nie jest wydzielone). W tym kontekście, w mojej opinii, droga jest wyrysowana jak najbardziej poprawnie.
Myślę że w tym konkretnym przypadku (Wierzbięcice-Żupańskiego) wystarczałoby żeby podział na dwie jezdnie rozpoczynał się na skrzyżowaniu a nie przed nim.
Czy jest możliwy import adresów w gminie Kamienica https://pl.wikipedia.org/wiki/Kamienica_(gmina) ?
Proszę o dodanie na mapie Elbląga nazw Ogródków Działkowych typu Tramwajarz itp.
Czy jest możliwy import adresów w gminie Kamienica https://pl.wikipedia.org/wiki/Kamienica_(gmina) ?
Zrobione => https://www.openstreetmap.org/changeset/78990638 (przybyło 344 nowych punktów adresowych)