W takiej sytuacji dodałbym tag official_name lub alt_name z pełną nazwą Polskiego Czerwonego Krzyża, chociaż nie wiem, czy np. Nominatim wyszukuje po takich tagach.
Czołem,
jak oznaczać wydziały Urzędu Miasta zlokalizowane w różnych budynkach?
W Krakowie jest sporo wydziałóœ UM, w ogóle nie naniesionych na mapę. Zlokalizowane są w różnych, nie zawsze oczywistych miejscach.
Np. Miejski Zespół so Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Krakowie mieści się na parterze budynku biurowego https://www.openstreetmap.org/relation/2067378
Jak to poprawnie zmapować? Jako node
amenity = townhall
name = Urząd Miasta Krakowa Miejski Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności
czy w jakiś sposób rozbić nazwę z innym tagiem?
Czy mogę skorzystać z informacji BIP i nanieść brakujące urzędy? Z oznaczeniem urzędów w Krakowie jest słabo, a po ostatnim maratonie po nich, pomyślałem, że może się przyda sensownie je na mapę nanieść. Tylko wolałbym zrobić to zgonie ze sztuką.
I jeszcze kwestia starostwa powiatowego. W tym przypadku tagujemy
office=government
name= Starostwo Powiatowe Wydział …
tag
building=public stosujemy jedynie,gdy cały budynek jest przeznaczony na urząd?
amenity = townhall to bardziej dla ratusza (siedziba władz lokalnych)
Ja to bym widział tak:
name = Miejski Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności
operator = Urząd Miasta Krakowa
office = government
government = social_services
opening_hours = …
wheelchair = …
Faktycznie! Zwróciłem uwagę tylko na ZUS i US. Z Wiki wynika, ze w przypadku powiatu admin_level=6
Przy oznaczaniu wydziałów w starostwie stosować podobne oznaczenia jak z wydziałami w urzedzie miasta, czyli np:
name = Wydział Geodezji Kartografii i Katastru
operator = Starostwo Powiatowe w Krakowie
office=government
government=administrative
admin_level=6
Na szybko sprawdzone w overpass-turbo w Chrzanowie (bo w Krakowie nie znalazło żadnego miejsca) wrzuca całą nazwę, wraz z wydziałem do klucza name.
Jak rozwiązać kwestię kilku wydziałów w jednym budynku? Osobne węzły z innymi nazwami?
Hej, znalazłem na tej stronie (przycisk “Galeria map bazowych” w lewym górnym rogu → ortofotomapa 2019) najnowszą ortofotomapę dla Krakowa i chciałem ją wykorzystać do poprawy geometrii kilku nowych ulic w Krakowie. Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jak wykorzystać tę mapę jako tło w edytorze iD?
Wrzucanie wszystkiego jak leci do name uważam za niepoprawne.
Przynajmniej część z tych nazw-stonóg da się opisać specyficznymi tagami typu operator.
Name w/g wiki to „powszechna domyślna” (common default) nazwa, od tych oficjalnych mega-długaśnych jest official_name.
Najlepiej, nie zaleca się bowiem wrzucania wartości tagów ze średnikiem.
Czy szlabany przy przejazdach kolejowych też mapujemy? Myślałem, że tylko te przy osiedlach mieszkaniowych, które są zamknięte i dostęp do drogi jest prywatny. Wiki mówi, że barrier=lift_gate “służy do oznaczania szlabanu (rogatki) blokującego dostęp przez dany punkt”, a te przy przejazdach kolejowych są przez większość czasu otwarte.
Często śmietniki na osiedlach są umieszczone w małych budyneczkach (mur z trzech stron + dach) i zastanawiam się czy można jakoś skategoryzować taki budynek, żeby nie zostawiać building=yes.