Zanim cokolwiek zmienię - mam zaufać całkowicie tym danym? Pytam, bo nowy obszar:
a) miejscami wydaje się nieznacznie pomniejszony
b) elimininuje wdzierające się w głąb “wyłączenia” (kształtem wyglądają jak przebieg rzeki).
c) “zagarnia” znajdujące się od wschodu Rozlewisko Pasternak
Można zaufać w 100% dane pochodzą z oficjalnego rejestru “CRFOP” i mogą się tam znaleźć jedynie po dokonania zmian w ustawie dotyczącej konkretnego obiektu. Bardziej zaufanych danych w Polsce nie ma. Plik pochodzi bezpośrednio od http://crfop.gdos.gov.pl
Wygląda to dziwnie, że jeden obszar chroniony zawiera drugi, ale się zdarza. Gdyby dotrzeć do źródeł to pewnie by się okazało, że za ustanowienie obu odpowiadają różne podmioty.
Pytanie dotyczy ul. Wierzbięcice w Poznaniu. Czy można usunąć wysepki tramwajowe, które mogą sugerować, że na tym odcinku ulica jest dwujezdniowa? Naniesione w rejonie przystanków fragmenty z access=no też dotyczą całej długości ulicy, nie tylko rejonu przystanków.
Drugie wyjście to w całości narysować ulicę dwoma liniami - jest to szeroka jezdnia z asfaltowym torowiskiem pośrodku, częściowo oddzielonym białą ciągłą linią od jezdni. Nie ma wydzielonego buspasa na torowisku.
Obecne rozrysowanie nijak nie odzwierciedla rzeczywistości, w Yanosiku generuje niepoprawne wskazówki (nie wiem jak w innych nawi). https://www.openstreetmap.org/search?whereami=1&query=52.39412%2C16.92137#map=18/52.39412/16.92137
Proszę o opinie.
A jakie są te wskazówki generowane przez Yanosika, i w którym miejscu? Bo przypominam sobie, że ktoś już zgłaszał takie problemy właśnie przy Yanosiku.
Komenda “skręć w prawo” przy omijaniu wysepek przystanków. A jako, że w jednym przypadku zaraz za wysepką jest skrzyżowanie, to dość mocno wprowadza w błąd. Zwłaszcza, że to ulica jednokierunkowa, pod prąd
Edit: A nie, wskazówka jest przy Żupańskiego, też jednokierunkowej ale na szczęście nie pod prąd.
Wygląda OK. Wszystkie możliwości kierunków jazdy na tym skrzyżowaniu są zachowane, na odcinku ronda i bezpośrednio w jego okolicy relacja szlaku jest zachowana, ciągłości pozostałej części nie sprawdzałem. Uważam, że wystarczy jeden kierunek jeżeli chodzi o sam szlak. Dodałem przejścia dla pieszych i zmieniłem drogę odchodzącą na północ od ronda w prawo z unclassified na service (bo to serwisówka moim zdaniem jest).
Raczej nie, wysepki są tam faktycznie wyniesione, rozgraniczają w miejscu okolicy przystanków drogę na trzy jezdnie (dwie samochodowe. jedna tram+bus) oraz stanowią miejsce oczekiwania (highway=platform)
Poza przystankami jest to kropka druga/pierwsza (torowisko wydzielone z dopuszczeniem bus) z punktu Mapowanie ze strony wiki https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:Tag:railway%3Dtram natomiast na przystankach-trzecia (torowisko nie jest wydzielone). W tym kontekście, w mojej opinii, droga jest wyrysowana jak najbardziej poprawnie.
Myślę że w tym konkretnym przypadku (Wierzbięcice-Żupańskiego) wystarczałoby żeby podział na dwie jezdnie rozpoczynał się na skrzyżowaniu a nie przed nim.