Громадський транспорт

Ого, нормальне тут обговорення.

Таке запитання: якщо є приміський маршрут - для нього створювати два відношення (прямий і зворотній напрямок) чи одне (яке включатиме усі потрібні відрізки дороги та усі можливі зупинки)?

Для залізниці вважаю що треба просто два: “туди” й “назад”. А для міського транспорту в якого номер один, але напрямків два - по рілейшину на кожен напрямок, і ці два в одному master route

О, а це справді хороший варіант (я про мастер). І в цей мастер винести загальні дані по маршруту?

Дублировать.

Зробив пробний майстер роут для Тр24 в Києві
Всередині два нових маршрути які мають stop позиції, та platform
Перевірте чи все вірно?

  • Маю сумніви щодо public_transport=stop_position точка має бути на лінії чи на фактичному місцезнаходженні павільйону?
  • що робити з застраліим highway=bus_stop?
  • public_transport=platform взагалі використовується для тролейбусних/автобусних маршрутів?

http://www.openstreetmap.org/relation/6913924

Або дайте лінк на правильний у всіх сенсах маршрут - просто скопіюю.
Дякую.

Існують зупинки електропотягів де електрички перестали здійснювати зупинки. Новобіличі та Академмістечко / відразу через уведення в експлуатацію станцій метрополітену Академмістечко, Житомирська/ Південно-Західної залізниці. Як теґувати зупинки -вони ж 10 років не функціонують .

Залізнична станція чи зупиночний пункт не обовязково мають використовуватися пасажирами, нічого не змінюйте

Про яку таку залізничну станцію Академмістечко ви говорите? Її в OSM немає. Новобіличі є.

Ці станції функціюнують. Приміські потяги там зупиняються. На Новобіличах збудували нову платформу, західніше автомобільного моста. Але й стара (східна) наразі функціонує. Принаймні бачив людей як на одній так і на іншій платформах.

Академмістечко розібрали вже, років 20 тому вона була, але й тоді на ній трафіку було не дуже. По Новобіличам - там роблять зупинку електрички “близького” слідування, Ірпінь, Клавдієве, Бородянка. Електрички “далекого” - Коростень ітд - не роблять там зупинку, але платформи працюють

https://www.openstreetmap.org/changeset/77785078#map=3/55.58/81.45
woodpeck видалив всі name:uk по залізничним станціям/зупинкам :frowning:
Можна їх відновити?

він відкотив ось це, а не видалив name:uk
https://www.openstreetmap.org/changeset/70114407

Йолки. А я то думаю, хто видаляє нейми… Завжди стараюсь додати name:uk, а тут така лажа. Може хтось пояснити для чого це DWG так робить?

DWG не любить масові імпорти без обговорень, тому й робить реверт

Вітаю! В мене кілька вопросів про позначення зупинок громадського транспорту:
1. Як краще позначати: “вул.” чи “вулиця”, чи писати з великої? В назвах зупинок, як я розумію, тип топоніму пишемо не в кінці, а як він використовується усно.
2. Як називати зупинку, якщо вона в одному й тому ж документі для різних маршрутів, або в документі і на затвердженій схемі називається по-різному? Наприклад, є зупинка, яка одночасно називається в різних документах “Вул. Тучкова”, “Вул. Кутузова” та “Школа №1” (поки що вказав школу, бо з іншого боку проспекту також зупинка “Школа”).
3. Чи використовувати офіційну назву зупинки, якщо фактично у 99% випадків люди ії називають інакше? Наприклад, одна з зупинок “Вул. Рєпіна” широко відома саме як “Друга арка”. Або якщо офіційна назва застаріла ще з радянських часів? Наприклад, зупинка біля районного суду називається “Нарсуд”, але назва “народний” ніде більше не вживається.
4. Як маркувати “зупинки”, які офіційно існують, але фактично там ані зупиночного комплексу, ані знаку 5.41.1, ані розмітки 1.17 немає? Це, наприклад, декілька КПП заводів, а також, що дивно, залізничний вокзал, який є кінцевою для багатьох маршрутів.
5. Чи треба маркувати неофіційні “зупинки”, де стабільно садяться та виходять пасажири, в них є свої народні назви (“Податкова”, “Перша арка”)?
6. Чи треба маркувати зупинки, які представляють значний інтерес для пасажирів, з обох боків вулиці, навіть якщо фактично зупиночний комплекс або знак встановлені лише з одного боку? Наприклад, автобус проходить повз автовокзал в обох напрямках, а зупинка встановлена лише в одному напрямку, знаки 5.41.1 відсутні.

Про общественный транспорт и про нанесение остановок можно почитать по ссылкам:
RU:Общественный транспорт
RU:Public transport
RU:Buses

1. С “вул.” или “вулиця” полный беспорядок. Кто-то подписывает как “вул.”, кто-то как “вулиця”. Не встречал ни разу чтобы “вул.” или “вулиця” писали с большой буквы. Обычно пишут с маленькой.

2. Чтобы добавить два названия, можно кроме тега [name] использовать тег [alt_name] - альтернативное наименование.

3. Для добавления официального названия можно использовать тег [official_name] совместно с тегом [name]. Если одно из названий является старым, можно добавить тег [old_name]. Для “народных” названий можно использовать тег [loc_name] - местное наименование.

Больше про тег [name] RU:Key:name

  1. Вулиця.
  2. name + alt_name. Если есть наименование на месте (вывеска, табличка, голосовое оповещение в транспорте, наименование на схемах в транспорте) - то использовать наименование на месте в name, другие в alt_name.
  3. устаревшие - old_name, народные - loc_name.
  4. request_stop=yes, если остановка по требованию. Если не по требованию - обычная остановка без shelter и bench. Знаки, комплексы и разметка не ключевое.
  5. Да, желательно.
  6. Да, желательно. Комплексы - не ключевое.

Для 5 и 6 можно добавить informal=yes

По поводу request_stop=yes.
Его необходимо добавить туда где public_transport=platform, а в точку public_transport=stop_position, которая находится на дороге его тоже надо добавлять, в случае если остановка “по требованию”?

Да

Тэг не утверждён. https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:request_stop%3Dyes Status: in use
Его нет в PTv2, поэтому на своё усмотрение