Na DK7 w związku z budową S7 w okolicach Pamiątki i Głuchowa zmianie uległ przebieg zachodniej jezdni. Naniosłem zmiany na OSM na podstawie filmu z przejazdu nocą, więc warto to zweryfikować z danymi GPS.
DK7 pomiędzy Grójcem a Tarczynem, a bliżej - odcinek Głuchów - Rembertów wschodnia jezdnia jest przeniesiona na drogę serwisową/lokalną. Jechałem w nocy, więc nie podejmuję się przesuwania, ale myślę, że użytkownicy Y zostawiają już ślady w nowym miejscu.
A ja mam pewną uwagę, jak się kiedyś okazało na drodze wojewódzkiej nr 988 (Jasło - Rzeszów). Od 6 września 2018 - 117 metrów tej drogi było oznaczone jako unpaved oczywiście błędnie ( https://www.openstreetmap.org/changeset/62351577#map=19/49.80357/21.58323&layers=N ) . I chyba jedyna nawigacja ( używana prze zemnie ) która omijała ten kawałek drogi to właśnie był Yanosik .
OSMR, GraphHopper, Mapfactor, MapsMe, Magic Earth prowadziły po tym odcinku jak by to był “asfalt”.
Jak by się zastanowić to czy omijanie krótkiego odcinka drogi wysokiej kategorii z powodu (złej nawierzchni czy jej złej jakości) jest dobre przy wyznaczaniu trasy, ( a przy okazji np. takiej ewidentnej pomyłki to już potrafi zrobić kilka km więcej, tu chyba było 2 km w tej lepszej opcji a w drugiej ze 4km, do tego węższe drogi i gorszy asfalt ).
To w ramach obserwacji
Wiadukt Ostrobramska/Al. Stanów Zjednoczonych w Warszawie jest rozbierany. Sam wiadukt ma tag construction, ale według http://www.aktualnosci24.com/tech/awaryjnie-zamkneli-fragment-alei-stanow-zjednoczonych/947095-wiadomosci
na czas majówki została zamknięta sama Al. Stanów Zjednoczonych. Byłem dzisiaj w tamtych rejonach i Yanosik uparcie prowadził mnie pod wiadukt. Nie wiem jak długo to potrwa więc nie wiem jak to oznaczyć na OSM, ale może zespół Yanosik sobie z tym poradzi.