Tak - na wiki jest mowa o węźle lub linii.
Jak otagować taki płotek na jezdni?
https://i.postimg.cc/j5fxw9RY/barrier.jpg
Nie mogłem znaleźć nic podobnego w https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:Key:barrier
Jak należy otagować pasy jezdni jednokierunkowej, 2 lewe pasy na wprost, prawy pas to kontynuacja buspasa na wprost lub skręt w prawo dla wszystkich?
Na wiki taka sytuacja nie jest opisana, więc trzeba wymyślić sensowane otagowanie. Wg taginfo jest kilkadziesiąt razy użyty tag turn:bus:lanes, możliwe więc że rozwiązaniem byłoby:
turn:lanes=through|through|right
turn:bus:lanes=through|through|through;right
A tam się nie kończy ten buspas? W sensie, że od pewnego momentu jest tylko oznakowanie, że pas do prawoskrętu? Pytam, bo tak wyglądają tego typu miejsca w okolicach, gdzie się poruszam…
Buspas się nie kończy - jest jego kontynuacja na rondzie i dalej za rondem.
Poproszę o bardziej szczegółową wskazówkę, bo na wskazanej stronie wiki nie znalazłem wyjaśnienia dla mojego pytania.
Czy dla [highway][tunnel=building_passage] stosować dodatkowo [layer=-1]?
Chodzi głównie o wjazdy na podwórka przez budynek.
Na A4 na obwodnicy Krakowa wprowadzono ograniczenie prędkości do 110 od poniedziałku do piątku w godz. 6-18. https://lovekrakow.pl/aktualnosci/gddkia-obniza-dopuszczalna-predkosc-na-a4_33320.html. Jak poprawnie to zapisać w tagu? maxspeed:conditional=110@(Mo-Fr 06:00-18:00)?
Czy dla [highway][tunnel=building_passage] stosować dodatkowo [layer=-1]?
Wartość layer ma być taka sama jak dla budynku.
Jak poprawnie to zapisać w tagu? maxspeed:conditional=110@(Mo-Fr 06:00-18:00)?
Tak.
Witajcie, zapytanie w kwestii dalszego działania wizualizacji
– Dostępność dróg: http://osmapa.pl/w/dostepnosc (autor: Marimil)
Od dawna śledzę tę wizualizacją, a teraz przestała działać (w ogóle wszystkie pod adresem osmapa.pl/w/…). Zastanawiam się więc, czy może zmienił się adres, czasowa awaria, czy projekt zakończył żywot?
Czy w przypadku takich wiadomości zmieniamy przebieg linii brzegowej (różnicę widać na Maxar Standard Imagery) tudzież zmieniamy na intermittent=yes ?
Czy “lanes=” używa się tylko wtedy, gdy pasy na jezdni są wyznaczone/namalowane, czy można używać też wtedy kiedy nie są wymalowane? Tj. jeśli jezdnia jest na tyle szeroka, że pomieści dwa auta, to można podawać wartość lanes?
Czy taki skwer (?) jakoś dodatkowo tagować na całości terenu? Nie jest to chyba landuse=park, nie jest też landuse=recreation_ground.
https://www.openstreetmap.org/#map=19/49.80618/21.20387
http://www.psr.tuchow.pl/odnowa-centrum-olpin-zakonczona/
- ortofoto Geoportalu
Jest jeszcze teren wokół kościoła, też niedawno przebudowany, tam chyba nie ma parku, ale są ścieżki, ławki i klomby.
Czy taki skwer (?) jakoś dodatkowo tagować na całości terenu? Nie jest to chyba landuse=park, nie jest też landuse=recreation_ground.
https://www.openstreetmap.org/#map=19/49.80618/21.20387
http://www.psr.tuchow.pl/odnowa-centrum-olpin-zakonczona/
- ortofoto Geoportalu
Użycie leisure=park do takich skwerów jest całkiem powszechne i sam bym tutaj użył tego tagu.
landuse=recreation_ground też tu pasuje:)
Jest jeszcze teren wokół kościoła, też niedawno przebudowany, tam chyba nie ma parku, ale są ścieżki, ławki i klomby.
Tutaj wystarczy oznaczyć właśnie te elementy, bez określania całości.
Czy ulica PCK na OSM powinna być ulicą Polskiego Czerwonego Krzyża?
Czy ulica PCK na OSM powinna być ulicą Polskiego Czerwonego Krzyża?
Nie, gdyż PCK nie jest skrótem. W OSM powinna być taka wersja, jaka jest faktycznie używana - czyli występująca w terenie.
W takiej sytuacji dodałbym tag official_name lub alt_name z pełną nazwą Polskiego Czerwonego Krzyża, chociaż nie wiem, czy np. Nominatim wyszukuje po takich tagach.