Edit: Chyba już wiem co było problemem, przecinająca siebie samą linia w pobliżu bazy harcerskiej Cedron, bo las zaczął się z powrotem renderować i to już w zmienionych granicach
Dziwna sprawa z routingiem. Ktoś dał uwagę więc sprawdzam a tu wszystko ok. Już miałem zamykać ale jeszcze sprawdzam routing a tu OSRM jednak nie puszcza. Jak się przełączy z samochodu na pieszy to działa Na GraphHopper działa normalnie.
Czy to jakiś większy bug jest w OSRM?
Mógłby ktoś poprawić przesuniętą o parę metrów ulicę Pomorską od Mileszek do Nowosolnej, jak i całe skrzyżowanie w Nowosolnej?
To nie na moje siły już dziś.
EDIT. Dziś też zniknął z mapy Las Łagiewnicki, ale już naprawiłem.
Zmiana geometrii dróg nastąpiła 2 dni temu w zestawie zmian 77780319 wraz ze zmianą geometrii Lasu Wiączyńskiego. Zmianę skomentowałem, zobaczymy czy rosomak ją poprawi.
Prośba o podpowiedź jak otagować taką sytuację: Łódź. Ulica Kilińskiego od Nawrot do Piłsudskiego będzie wyłącznie dla komunikacji miejskiej i wjazdów docelowych. Również taka organizacja ruchu będzie obowiązywała na odcinku od Nawrot do Tuwima, ale tylko w jednym kierunku w stronę Narutowicza. Kilińskiego będzie można dojechać od północy do ul. Nawrot. https://www.openstreetmap.org/search?whereami=1&query=51.76078%2C19.46851#map=19/51.76078/19.46851
Można jakoś hurtowo granice w całym tym rejonie zaimportować?
Są tam w większości zaimportowane z TERYT punkty miejscowości, ale Nominatim bez granic nie daje rady z ich przyporządkowaniem.
Jakiś opis jak to robić i skąd brać informacje o granicach gdzieś znajdę?
Chciałem zwrócić moich drogich mapowiczów uwagę na różne kwiatki, jak np. w obszarze zestawu zmian 65717383 (https://www.openstreetmap.org/changeset/65717383). Rysowane drogi lokalne wśród pól, łąk i gruntów rolnych, bez śladu zabudowań czy nawet planu takowych (parcelacja działek). Autorzy “kwiatków”: rogal, Pitartal, balrog-kun, rowers2.
Rozumiem, że usuwać? Często kwiatki te są na mapie od wielu lat, więc wycofywanie chyba nie jest sensowne (będzie psuć inne edycje).
Dzięki za wyjaśnienie. Dotyczyło by to szczególnie edycji balrog-kun, które faktycznie były poczynione w 2009 roku, gorzej z pozostałymi uczestnikami, którzy malowali w ciągu ostatnich 4 lat lub nawet niecałego roku, i powoływali się na źródło w Geoportalu.
Podstaw do tych edycji nie było nawet miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Ot, pomysłowość ludzka.
I tak też zrobiłem. To najbardziej problematyczne miejsce pousuwałem, w drugim (na zachód) poszły proposed jako mające w rzeczywistości podstawę - jako łączniki już istniejących dróg lub ich przedłużenie.
Dzięki za poradę.
Zanim cokolwiek zmienię - mam zaufać całkowicie tym danym? Pytam, bo nowy obszar:
a) miejscami wydaje się nieznacznie pomniejszony
b) elimininuje wdzierające się w głąb “wyłączenia” (kształtem wyglądają jak przebieg rzeki).
c) “zagarnia” znajdujące się od wschodu Rozlewisko Pasternak
Można zaufać w 100% dane pochodzą z oficjalnego rejestru “CRFOP” i mogą się tam znaleźć jedynie po dokonania zmian w ustawie dotyczącej konkretnego obiektu. Bardziej zaufanych danych w Polsce nie ma. Plik pochodzi bezpośrednio od http://crfop.gdos.gov.pl