Witam,
wie ktoś jak mogę wyświetlić granice działek w JOSM?
(tak jak są dostępne w geoportal czy w e-mapa.net).
Witam,
wie ktoś jak mogę wyświetlić granice działek w JOSM?
(tak jak są dostępne w geoportal czy w e-mapa.net).
Ten WMS zawiera zarówno budynki, jak i działki.
http://integracja.gugik.gov.pl/cgi-bin/KrajowaIntegracjaEwidencjiGruntow
dzięki – działa
A chodzą wam na tym WMS-ie granice obrębów ?
U mnie nie działają granice obrębów, więc pewnie jest to problem w GUGIK i nie wystawiają tej warstwy.
Granice obrębów działają na WMSie z Geoportalu.
Możesz podać code bo mi za nic nie chce chodzić…
U mnie zadziałał poniższy kod:
Geoportal 2: PRG (jednostki terytorialne)
wms:http://mapy.geoportal.gov.pl/wss/service/PZGiK/PRG/WMS/Boundaries?REQUEST=GetMap&SERVICE=WMS&TRANSPARENT=TRUE&FORMAT=image/png8&VERSION=1.3.0&LAYERS=Granice_obrebow_ewidencyjnych,Granice_jednostek_ewidencyjnych,Granice_gmin,Granice_powiatow,Granice_wojewodztw,Granice_panstwa,PunktyGraniczne&STYLES=,,,,,,&EXCEPTIONS=xml&CRS={proj}&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&BBOX={bbox}{header(User-Agent,Mozilla/5.0 (JOSM)}
Dzięki !
U mnie nie chodzi ten podkład. Wyświetla mi się błąd:
Błąd pobierania kafelków: javax.net.ssl.SSLHandshakeException: sun.security.validator.ValidatorException: PKIX path building failed:
sun.security.provider.certpath.SunCertPathBuilderException: unable to find valid certification path to requested target.
Czy da się to jakoś rozwiązać?
I gdzie się wpisuje ten kod:
Geoportal 2: PRG (jednostki terytorialne)
wms:http://mapy.geoportal.gov.pl/wss/service/PZGiK/PRG/WMS/Boundaries?REQUEST=GetMap&SERVICE=WMS&TRANSPARENT=TRUE&FORMAT=image/png8&VERSION=1.3.0&LAYERS=Granice_obrebow_ewidencyjnych,Granice_jednostek_ewidencyjnych,Granice_gmin,Granice_powiatow,Granice_wojewodztw,Granice_panstwa,PunktyGraniczne&STYLES=,,,,,,&EXCEPTIONS=xml&CRS={proj}&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&BBOX={bbox}{header(User-Agent,Mozilla/5.0 (JOSM)}
W JOSM, menu Podkłady=>sam dół listy Więcej…=> Obraz…=> Własny odnośnik WMS + dodaj obraz:
Dzięki. Zadziałało.
A co do podkładu http://integracja.gugik.gov.pl/cgi-bin/KrajowaIntegracjaEwidencjiGruntow który mi się nie wczytywał, to po zalogowaniu się w Windows 10 na konto administratora (wcześniej korzystałem z konta użytkownika standardowego) podkład się wczytał.