Hopelijk is het oké dat ik in dit topic reageer, i.p.v. een nieuw topic aan te maken, aangezien hier al alle informatie bij elkaar staat.
Ik kwam en turborotonde tegen waar de lanes en turn:lanes tags ontbraken, net als de gescheiden rijbanen van de toeleidende wegen, dat wilde ik dus gaan aanpassen, maar in OSM worden turborotondes nu op twee verschillende manieren ingetekend:
- Als cirkel van ways met lane tags e.d.
- Als meerdere losse ways (naast elkaar)
Voordat ik bezig ging met een wijziging, wilde ik weten wat nou de beste manier zou zijn om een turborotonde in te tekenen/te taggen, ik kwam dit topic tegen en heb het dus eerst even doorgenomen.
Mijn conlusie was om het als normale cirkel van ways in te tekenen, zoals A67-A67 in post #2 al beschrijft, met ook een no_u_turn restrictie om de verplichte rijrichting van de pijlen in de voorsorteervakken weer te geven/bij navigeren te forceren.
Nu is mijn vraag, of er iemand misschien even naar mijn changeset zou kunnen kijken, of het uiteindelijk een logisch geheel is geworden? Ik heb de wijziging gisteravond gemaakt en de routering lijkt nu i.i.g. gewoon netjes te werken.
Op de ways van de rotonde die niet direct voor een afslag zitten, heb ik geen turn:lanes toegevoegd, omdat het verkeer daar toch niet anders kan dan de rotonde blijven volgen. Is dit correct? Of zouden die tags daar wel nog een toegevoegde waarde hebben?
Ook heb ik alleen op de doorgaande weg de no_u_turn restrictie gezet, omdat op de twee zijwegen geen pijlen staan en je eventueel op het einde van het stukje rotonde met één rijstrook over het stukje onderbroken streep naar de nieuwe rijstrook zou kunnen sturen. Ik snap dat de wegbeheerder het zo waarschijnlijk niet heeft bedoelt, maar het is niet strikt verboden. Of is het toch handig om daar dan toch ook een restrictie op te zetten?
Zijn er dan verder nog tags die voor de navigatie kunnen helpen? Bijvoorbeeld iets als destination:lanes? Of heeft dat bij een (relatief simpele) rotonde geen zin?
Het betreft deze rotonde/changeset: https://www.openstreetmap.org/changeset/115770375
Bij voorbaat dank!