Bardzo dobra inicjatywa , możesz zacząć całość od stworzenia strony na wiki (każdy może to zrobić) i przedstawienia swoich propozycji co do schematu tagowania wraz z uzasadnieniem.
Co do Starostwa faktycznie sensownym wydaje mi się schemat:
building=* ma rzekomo opisywać rodzaj budynku, a nie jego wykorzystanie, więc zakładanie z góry jakiejkolwiek wartości, ponieważ aktualnie w budynku mieści się jakiś urząd, wydaje się nie na miejscu.
Czasem bywa, że budynek zmienił zastosowanie, ale charakter jest ewidentny, na przykład poprzemysłowe (lofty, kawiarnie, teatr, muzeum…), do oznaczenia funkcji służy ten tag:
Rozwiązanie jest logiczne i jest grupka doświadczonym mapujących, która jest adwokatem takiego mapowania. Z moich obserwacji wynika, że to się jednak nie przyjmuje.
Czy próg zwalniający można otagować na linii zamiast na punkcie? Bo w takich przypadkach aż się prosi, żeby oznaczyć całe skrzyżowanie jako traffic_calmic=table, a nie sam punkt na środku.
Na wiki taka sytuacja nie jest opisana, więc trzeba wymyślić sensowane otagowanie. Wg taginfo jest kilkadziesiąt razy użyty tag turn:bus:lanes, możliwe więc że rozwiązaniem byłoby:
turn:lanes=through|through|right
turn:bus:lanes=through|through|through;right
A tam się nie kończy ten buspas? W sensie, że od pewnego momentu jest tylko oznakowanie, że pas do prawoskrętu? Pytam, bo tak wyglądają tego typu miejsca w okolicach, gdzie się poruszam…
Witajcie, zapytanie w kwestii dalszego działania wizualizacji
Od dawna śledzę tę wizualizacją, a teraz przestała działać (w ogóle wszystkie pod adresem osmapa.pl/w/…). Zastanawiam się więc, czy może zmienił się adres, czasowa awaria, czy projekt zakończył żywot?
Czy “lanes=” używa się tylko wtedy, gdy pasy na jezdni są wyznaczone/namalowane, czy można używać też wtedy kiedy nie są wymalowane? Tj. jeśli jezdnia jest na tyle szeroka, że pomieści dwa auta, to można podawać wartość lanes?